KS Gniezno przerwya serię trzech porażek z rzędu

2014-09-27

Na reszcie drużynie KS Gniezno, udało się przerwać serię trzech porażek z rzędu w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1.

W sobotę biało-czerwoni, na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, podejmowali w szóstym meczu nowego sezonu zespół Lasu Puszczykowo, który jak do tej pory w pięciu spotkaniach nowego sezonu zgromadził na swoim koncie zaledwie jeden punkt zajmując z taką liczbą oczek  przedostatnie miejsce. Po trzech porażkach wyjazdowych z rzędu drużyny KS Gniezno, w sobotę biało-czerwoni wreszcie przerwali trwając passę trzech porażek z rzędu, wygrywając z niżej notowanym w ligowej tabeli rywalem w stosunku 5:2.  Gnieźnianie, w meczu który przebiegał pod ich dyktando prowadzenie w meczu objęli w 2 minucie. Bramkarza gości pokonał strzałem z 16. metra Jakub Hoffmann. Drugi gol dla biało-czerwonych został zdobyty po dwóch kwadransach gry. Autorem bramki podwyższającej prowadzenie KS Gniezno, do 2:0 okazał się ponownie strzelec pierwszego gola Jakub Hoffmann, który bramkarza gości pokonał z 5. metra po dograniu piłki przez Adama Niedzielskiego. Po tej bramce gnieźnianie mięli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia swojego prowadzenia, jednakże nie potrafili ich wykorzystać Jakub Hoffman czy Adam Niedzielski. W tej sytuacji pierwsza połowa sobotniego meczu zakończyła się prowadzeniem gnieźnian w stosunku 2:0.

Po zmianie stron przy zaskoczeniu całego sztabu szkoleniowego KS Gniezno, oraz chyba rozprężeniu w grze na boisku dwie bramki z rzędu zdobyli goście doprowadzając do remisu w meczu w 2:2. Najpierw bramkarza gospodarzy Adama Garczyka w 52 minucie  pokonał Dominik Skorczyk a w 63 minucie po raz drugi golkipera KS Gniezno zmuszony był wyjmować piłkę z własnej bramki po uderzeni futbolówki przez Łuszczaka. Po drugim golu oraz remisie podopieczni Piotra Kubalewskiego, ostro wzięli się do roboty w efekcie czego zaaplikowali swoim rywalom trzy kolejne gole nie tracąc przy okazji żadnego. W 67 minucie trzecią bramkę w meczu na swoim koncie zapisał Jakub Hoffmann  posyłając piłkę z około 20. metra za ,,kołnierz” bramkarzowi z Puszczykówka. Na 4:2 prowadzenie KS Gniezno podwyższył Mariusz Sawicki, który w 70 minucie pokonując bramkarza gości w sytuacji sam na sam ustalił końcowy wynik meczu na 5:2 dla KS Gniezno.

Skład KS Gniezno: Adam Garczyk, Jakub Hoffmann, Patryk Gardynik, Piotr Janusz, Piotr Kubalewski, Adrian Pieniążek, Mariusz Sawicki, Adam Niedzielski, Marcin Piechocki, Bartosz Kapsa, Mateusz Staniszewski, Adrian Guzik, Deniz Capaja, Szymon Lewandowski, Kamil Karski, Patryk Tomczak, Rafał Mucha i Bartosz Zasada.

Kolejne spotkanie KS Gniezno rozegra w niedzielę 5 października w ramach derbów powiatu gnieźnieńskeigo, kiedy w Czerniejewie o godzinie 14.00 będzie podejmowany przez miejscowy zespół  Czarnych Czerniejewo.