KS Gniezno remisuje przy Strumykowej z Pogonią Książ Wlkp.

2014-03-30

Od remisy i podziału punktów w ligowej tabeli poznańskiej klasy A grupy 1, zainaugurowali rundę rewanżową sezonu 2013/2014 piłkarze KS Gniezno. W niedzielę 30 marca podopieczni Piotra Kubalewskiego, podejmowali na boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, trzecią drużynę od końca ligowej tabeli zespół Pogoni Książ Wielkopolski. Spotkanie po dość przeciętnym występie biało-czerwonych, którzy po rundzie jesiennej zajmowali wysokie drugie miejsce w ligowej tabeli zakończyło się remisem 2:2.

Podopieczni Piotra Kubaleskiego do niedzielnego meczu przystąpili wzmocnieni bramkarzem Lechity Kłecko, który wycofał się przed rozpoczęciem rundy rewanżowej z poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód Sebastianem Szafanem oraz obrońcom Szymonem Zygajem, którzy całkiem nieźle zaprezentowali się jako debiutanci w nowym zespole. Oprócz Szafrana i Zygaja z zespołem do końca rundy rewanżowej związali się jeszcze dwaj  inni piłkarze Lechity Kłecko a mianowicie – Michał Michalski i Patryk Błaszyk. Wymienieni gracze jednak nie widnieli w składzie KS Gniezno, na niedzielne spotkanie.

Wracając jednak do samego przebiegu meczy pomiędzy KS Gniezno a Pogonią Książ Wlkp. To początek spotkania w wykonaniu obu drużyn nie należał do porywającego widowiska piłkarskiego. Walka na boisku o piłkę toczyła się najczęściej w środkowej jego części a akcji zakończonych celnymi strzałami było w wykonaniu obu drużyn jak na lekarstwo. Biało-czerwoni, dopiero w 15 minucie oddali czelny strzał na bramkę gości. Z 20-go metra na strzał z dystansu zdecydował się w zespole KS Gniezno – Jakub Hoffman jednakże uderzoną piłkę przez popularnego ,,Zenka”  zdołał wybronić gokliper gości Marcin Lewandowski. Pięć minut później czyli w 20 minucie, przy zaskoczeniu wszystkich to zespół broniący się przed spadkiem z poznańskiej klasy A  grupy 1 zdobył gola wychodząc na prowadzenie 1:0. Debiutującego w zespole KS Gniezno, bramkarza Sebastiana Szafrana, po zderzeniu się obrońcy Piotra Kubalewskiego z jednym z zawodników gości w polu karnym piłkę przejął na 12-tym metrze Marcin Tomczak, który celnym strzałem umieścił ją w pustej bramce. Nie upłynęło 30 sekund od wznowienia gry a goście z Książa Wlkp. prowadzili już 2:0 z KS Gniezno. Gola ponownie na swoim koncie zapisał Marcin Tomczak, wykorzystując podyktowany rzut karny za nieprawidłowe zatrzymanie w polu karnym KS Gniezno, przez Krzysztofa Kubalewskiego zawodnika gości Macieja Maćkowiaka.
Po starcie drugiego gola przez KS Gniezno, nastąpiło chyba przebudzenie, piłkarzy biało-czerwonych, którzy zaczęli nareście grać to co potrafią najlepiej  czyli szybkie kontry wyprowadzane z własnego pola karnego, kończąc je celnymi strzałami na bramkę swoich przeciwników. Już w 30 minucie po jednej z takich kontr i egzekwowanym rzucie rożnym przez Dariusza Szykownego, gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie gości do 2:1 zdobył  umieszczając piłkę w bramce Książa Wlkp. uderzoną głową z 8 metra Jakub Hoffmann. Mimo kilku jeszcze dogodnych sytuacji do zdobycia drugiej bramki przez zespół KS Gniezno i doprowadzenia do remisu. Wynik do końca pierwszej połowie nie uległ zmianie i Pogoń Książ Wlkp. i do szatni schodziła prowadząc 2:1.

Po zmianie stron podopieczni Piotra Kubalewskiego, od początku drugiej połowy ruszyli do zdecydowanego ataku na bramkę gości chcąc jak najszybciej doprowadzić do remisu a następnie zdobyć gola na wagę zwycięstwa. Założenia szkoleniowca biało-czerwonych zostały zrealizowane w pięćdziesięciu procentach, bowiem gnieźnianom tylko udało zdobyć gola doprowadzającego do stanu 2:2. W 79 minucie do remisu w zespole KS Gniezno doprowadził Jakub Hoffman, który golkipera gości przy jego interwencji zdołał pokonać celnym strzałem z 20-tego metra od jego bramki. Wprawdzie przed jak i po zdobytym golu wyrównującym stan meczu 2:2 piłkarze KS Gniezno, mieli jeszcze okazję do zdobycia bramki na wagę zwycięstwa jednakże ani Konradowi Popkowi czy nowemu nabytkowi Szymonowi Zygajowi ta sztuka się nie udała. I spotkanie, które goście od 80 minuty meczu kończyli w 10-tkę gdyż drugą żółtą a w następstwie czerwoną kartkę  zobaczył strzelec obu goli dla przyjezdnych Marcin Tomczak remisem 2:2 i podziałem punktów w ligowej tabeli.

Kolejny Mecz KS Gniezno rozegra w sobotę 5 kwietnia na wyjeździe gdzie za przeciwnika na będzie miał zespół Przemysława Poznań. Początek tej potyczki piłkarskiej, która odbędzie się na płycie boiska ze sztuczną nawierzchnią mieszczącym się przy ulicy Armii Poznań zaplanowano ma godzinę 16.00.

Skład KS Gniezno: Sebastian Szafran, Michał Przyborski, Szymon Zygaj, Krzysztof Kubalewski, Piotr Kubalewski, Adam Niedzielski (75’ Patryk Tomczak), Bartosz Kapsa, Mikołaj Bereźnicki, Konrad Popek (68’Piotr Janusz), Mateusz Stanisławski (46’ Mariusz Sawicki), Dariusz Szykowny (31’ Patryk Gardynik), Jakub Hoffmann,- ławka Mateusz Gumienny i Mariusz Majewski.

Wyniki  14 kolejki - 29-30 marca
Polonia II Środa Wielkopolska     11-1     Zawisza Dolsk
KS Gniezno                                        2-2     Pogoń Książ Wielkopolski
Poznań FC                                         0-1     Przemysław Poznań
LKS Kicin                                          1-5     Concordia Murowana Goślina
Maratończyk Brzeźno                       1-1     Czarni Czerniejewo
Orkan Działyń                                   2-3     SKS 13 Poznań
Orkan Jarosławiec                          2-4     Wiara Lecha Poznań