KS Gniezno remisuje w drugim sparingu tej zimy z Szturmem Junikowo

2014-02-16

Kolejnym przeciwnikiem zespołu KS Gniezno przygotowującym się do rozgrywek rudy wiosennej sezonu 2013/2014 w poznańskiej klasie A grupie 1, w drugim spotkaniu kontrolnym tej zimy była drużyna Szturmu Junikowo występująca w zmaganiach tej samej klasy piłkarskiej lecz w grupie 2.

Spotkanie, do którego doszło w niedzielę 16 lutego na płycie boiska w Bojanowie, po dość zaciętym przebiegu zakończyło się remisem 1:1. Pierwsi w niedzielnym meczu prowadzenie 1:0 objęli podopieczni Piotra Kubalewskiego a było to w 35 minucie. Zespół KS Gniezno na  jednobramkowe prowadzenie wyprowadził Mariusz Majewski posyłając piłkę do bramki gospodarzy nad interweniującym golkiperem Szturmu Junikowo. Do końca pierwszej połowy więcej bramek w meczu kontrolnym już nie padło i ta część zakończyła się prowadzeniem KS Gniezno 1:0. Po zmianie stron biało-czerwoni dążyli do zdobycia drugiego gola jednakże próby pokonania bramkarza Szturmu Junikowo okazały się nieskuteczne. W tej części gry najlepsze sytuacje w zespole KS Gniezno, w pokonaniu bramkarza gospodarzy między innymi zmarnowali Mikołaj Bereźnicki, posyłając w 60 minucie piłkę obok słupka Szturmu, jak również Patryk Tomczak oraz Patryk Gardynik. To co nie udało się podopiecznym Piotra Kubalewskiego udało się piłkarzom Szturmu Junikowo, którzy w 75 minucie zdobyli gola kontaktowego doprowadzając tym samym do stanu 1:1. Takim też wynikiem zakończyło się spotkanie kontrolne w Bojanowie pomiędzy Szturmem Junikowo a KS Gniezno.

W najbliższy weekend 22-23 lutego, KS Gniezno rozegra kolejny mecz kontrolny. W trzecim spotkaniu tej zimy przeciwnikiem biało-czerwonych w Wapnie będzie miejscowa ekipa Unii występująca na co dzień w pilskiej klasie okręgowej.

Skład KS Gniezno:  Kamil Dolata, Piotr Kubalewski, Krzysztof Kubalewski,  Bartosz Kapsa, Mikołaj Bereźnicki, Mariusz Majewski, Patryk Gardynik,  Patryk Tomczak, oraz 3 Zawodników Testowanych