KS Gniezno w Janowcu pokonuje miejscową Spartę

2014-03-17

W niedzielę 16 marca, piąty swój mecz kontrolny w przerwie zimowej w ramach przygotowań do rundy rewanżowej w poznańskiej klasie A grupy 1 sezonu 2013/2014, rozegrała drużyna KS Gniezno. Biało-czerwoni, tego dnia byli podejmowani w Janowcu przez tamtejszy zespół występujący w klasie okręgowej kujawsko-pomorskiej grupie 2 miejscową Spartę. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy z grodu Lecha, którzy mimo że do przerwy remisowali 1:1 z drużyną z Janowca, to jednak mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając go 2:1.

Pierwszy gol w niedzielnym meczu kontrolnym zdobyli w 15 minucie  gospodarze wychodząc tym samym na prowadzenie 1:0. W 30 minucie był jednak remis 1:1, który utrzymał się do końca pierwszej części meczu. Bramkarza Sparty Janowiec, po dograniu piłki w pole karne gospodarzy przez Mariusza Sawickiego z najbliższej odległości skierował ją do pustej bramki gospodarzy w zespole KS Gniezno – Piotr Janusz. Pod koniec pierwszej części niedzielnego spotkania to zespół Piotra Kubalewskiego, mógł objąć prowadzenie jedną bramką. Na strzał z 25 metra od bramki Sparty Janowiec zdecydował się w zespole z Gniezna – Patryk Tomczak. Lecz piłkę zmierzając wprost do bramki gospodarzy zdołał wybronić goliper z Janowca. Po zmianie stron w spotkaniu została zdobyta jeszcze jedna bramka, której autorami okazali się piłkarze KS Gniezno. Po raz drugi goilkipera z Janowca w 55 minucie pokonał strzelec pierwszego gola dla gnieźnian czyli Piotr Janusz, który gola zdobył w sytuacji sam na sam z bramkarzem Sparty. O tego mementu zespół KS Gniezno, prowadził w meczu 2:1 i jak się później okazało nie oddał tego prowadzenia aż do końca niedzielnej potyczki piłkarskiej.

Za tydzień w niedzielę 23 marca, kolejnym rywalem w szóstym meczu kontrolnym będzie zespół Noteci Gębica. Do tego spotkania dojdzie na płycie boiska w Gębicach.

Skład KS Gniezno: Kamil Dolata, Adam Niedzielski, Piotr Kubalewski, Krzysztof Kubalewski, Testowany1, Mateusz Staniszewski, Mikołaj Bereźnicki, Piotr Janusz, Patryk Gardynik, Patryk Tomczak, Mariusz Sawicki – na zmiany wchodzili: Jakub Hoffmann, Dariusz Szykowny, Konrad Popek, Testowany 2,3,4.