KS Grinbud wygrał derby w Pile

2023-03-19

Na mecz 18. kolejki grupy północnej I ligi futsalu zespół Grinbud Klubu Sportowego Gniezno wyjechał w niedzielę, 19 marca, do Piły gdzie był podejmowany przez tamtejszy KS Investa Futsal Powiat Pilski. Derby Wielkopolski, mimo sporej różnicy w dorobku obu drużyn, okazały się zacięte i wyrównane. Zgodnie jednak z przewidywaniami zakończyły się zwycięstwem gnieźnian.

W minionym sezonie gospodarze pokonali biało-czerwonych aż 5:1, ale ostatnio gnieźnianie są w sztosie i chcieli podtrzymać znakomitą passę zwycięstw. Mecz rozegrany w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Wincentego Pola od początku był zacięty i wyrównany. Sporo było również fauli. Dobrze spisywali się też obaj bramkarze. Pierwszy gol padł dopiero w 18. minucie. Goście przerwali akcję pilan w środkowej strefie boiska i ruszyli z szybką kontrą. Dwa pierwsze strzały zostały jednak obronione. Dopiero trzecia próba, po podaniu z prawego skrzydła zakończyła się skutecznym uderzeniem w wykonaniu Wojciecha Węgrzyna. W końcówce pierwszej połowy gospodarze popełnili szóste przewinienie i gnieźnianie mogli podwyższyć prowadzenie, ale Paweł Kadłubowicz nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego. Do przerwy było zatem 0:1. Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odrabiania strat.  W 23. minucie wykorzystali błąd gnieźnian przy wznowieniu gry z autu i przeprowadzili szybki, trójkowy kontratak, który zakończył zdobyciem wyrównującego gola Tomasz Jeliński, pokonując Dawida Dymka strzałem z bliskiej odległości. Trzy minuty później goście ponownie objęli prowadzenie. Atak pozycyjny z szybką wymianą podań zakończył celnym strzałem z dziewiątego metra Mikołaj Bereźnicki. Na pięć minut przed końcem spotkania gospodarze zdecydowali się zastosować manewr taktyczny zastępowania bramkarza piątym zawodnikiem. Mimo przewagi w formacji ofensywnej nie zdołali jednak doprowadzić do remisu, a gnieźnianie mieli kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, jednak nie trafiali z dalszej odległości do pustej bramki rywali. Dopiero w 39. minucie Dawid Dymek przejmując piłkę we własnym polu karnym uderzył celnie ustalając wynik meczu na 1:3. Warto zaznaczyć, że to już drugi gol gnieźnieńskiego bramkarza w tym sezonie.

KS Investa Futsal Piła - Grinbud KS Gniezno 1:3 (0:1)

KS Investa Futsal Piła – Tomasz Jeliński – 1 (23')

Grinbud KS Gniezno – Wojciech Węgrzyn – 1 (18’), Mikołaj Bereźnicki  - 1 (26’),

Zespół Klubu Sportowego Gniezno z dorobkiem 35 punktów zajmuje trzecią pozycję w ligowej tabeli. W najbliższą niedzielę, 26  marca,  o g. 15 gnieźnianie  podejmą w hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 LZS Bojano.