KS przegrał w Łodzi z Widzewem

2021-10-03

Na mecz 2. kolejki grupy północnej I ligi futsalu zespół Grinbud Klubu Sportowego Gniezno wyjechał w niedzielę, 3 października, do Łodzi, gdzie zmierzył się z Widzewem. Spotkanie rozegrane w hali sportowej MOSiR przy ul. Małachowskiego było zacięte, ale gospodarze okazali się skuteczniejsi zwyciężając 5:0.

Łodzianie od początku ruszyli zdecydowanie do ataku i już w 3. minucie objęli prowadzenie dzięki trafieniu  Marcina Stanisławskiego. Goście starali się wyrównać, ale w bramce Widzewa znakomicie spisywał się były reprezentant Polski Dariusz Słowiński. Do przerwy było już 2:0 po tym jak na listę strzelców wpisał się Maxim Panasenko. Po zmianie stron gnieźnianie ruszyli zdecydowanie do odrabiania strat, ale gospodarze imponowali szczelną grą w defensywie, a Dariusz Słowiński dwukrotnie zatrzymał zawodników KS w sytuacji „sam na sam” po szybkich kontratakach Kacpra Woźnego i Kamila Kijaka. Jeśli chodzi o ofensywę to gospodarze  nadal dominowali. W 27. minucie Jan Dudek podwyższył na 3:0, a czwartą bramkę dla gospodarzy zdobył Daniel Krawczyk. Gnieźnianie nie mając już zbyt wiele do stracenia, w końcówce zdecydowali się zastępować bramkarza piątym zawodnikiem. Nie zdołali jednak zdobyć choćby honorowego gola, a na domiar złego Michał Marciniak trafiając do pustej bramki ustalił wynik spotkania  na 5:0.

Widzew Łódź - Grinbud KS Gniezno 5:0 (2:0)

Widzew – Marcin Stanisławski – 1, Maxim Panasenko – 1, Jan Dudek – 1, Daniel Krawczyk  - 1, Michał Marciniak - 1

Zespół Klubu Sportowego Gniezno z zerowym dorobkiem  zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.  Kolejny mecz gnieźnianie rozegrają przed własną publicznością. W najbliższą sobotę, 9 października, o g. 19 podejmą w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki drużynę Futsalu Szczecin.