KS trzeci w turnieju w Gnieźnie. Leszno najlepsze

2023-08-20

Futsaliści Grinbud KS-u Gniezno zajęli trzecie miejsce w rozegranym w sobotę, 19 sierpnia w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki towarzyskim turnieju Gniezno Futsal Cup. Wygrała drużyna Futsalu Leszno pokonując w decydującym meczu FC Toruń.

Grinbud KS Gniezno-Futsal Leszno 1:5 (1:3)
Na samym początku meczu, prowadzenie objęli gracze Futsalu Leszno. Minutę później, skuteczną interwencją w bramce KS-u popisał się Dawid Kasprzyk. W 4 minucie, pierwszy strzał na bramkę oddali gracze z Gniezna. W 6 minucie, zakotłowało się pod bramką Leszna, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki. Kilkanaście sekund później, na 2:0 dla Futsalu Leszno podwyższył Jakub Kąkol. W 9 minucie. W 9 minucie, KS zdobył kontaktową bramkę . Niespełna minutę później, jednak gracze z Leszna zdobyli trzecią bramkę. Do przerwy, gracze KS-u przegrywali 1:3.
W 13 minucie, groźnie było pod bramką gnieźnian. W 16 minucie, gracze z Leszna zdobyli gola na 4:1. W 20 minucie, obok bramki KS-u strzelał zawodnik z Leszna. W 23 minucie, futsaliści Futsalu Leszno prowadzili już 5:1. Takim też wynikiem zakończył się mecz.

Grinbud KS Gniezno-FC Toruń 0:11 (0:7)
W pierwszej minucie meczu, prowadzenie zdobyła drużyna FC Toruń. Minutę później, w groźnej sytuacji, dobrze w bramce KS-u spisał się Dawid Kasprzyk. W 6 minucie, po szybkiej akcji, FC Toruń zdobył drugą bramkę w tym spotkaniu. Nie minęło kilkanaście sekund, a torunianie prowadzili już 3:0. W 8 minucie, po stałym fragmencie gry, gracze FC Toruń zdobyli kolejną bramkę. Minutę potem, było już 5:0 dla Torunia. W 11 minucie FC Toruń prowadził 6:0. W samej końcówce pierwszej połowy, gracze z Torunia zdobyli jeszcze jedną bramkę.
W 14 minucie, FC Toruń zdobył kolejną bramkę. W 16 minucie futsaliści  z Torunia prowadzili już 9:0. Dwie minuty później, gracze FC Toruń zdobyli już dziesiątą bramkę. W 19 minucie, po koronkowej akcji, gracze z Grodu Kopernika prowadzili 11:0. Ostatecznie, FC Toruń takim wynikiem wygrał z Grinbud KS-em Gniezno.

Grinbud KS Gniezno-Górnik Polkowice 5:3 (2:2). Trzecie miejsce dla Gniezna
Początek spotkania należał do graczy Górnika, którzy mieli więcej sytuacji strzeleckich. W 5 minucie, polkowiczanie objęli prowadzenie. Minutę później, było już 2:0 dla Górnika Polkowice. W 7 minucie, dwie groźne sytuacje mieli gracze KS-u. Kilka sekund później, po stałym fragmencie gry, gnieźnianie zdobyli kontaktową bramkę. W 9 minucie, gracze KS-u mieli kolejną dobrą sytuację. Dosłownie kilka akcji później, piękną bramkę z woleja dla gnieźnian zdobył Marcin Marcinkowski. W 11 minucie, gracze KS-u mieli kolejną dobrą okazję na bramkę. Do przerwy na tablicy wyników było 2:2.
Na początku drugiej połowy, po strzale zawodnika Górnika, ładną interwencją popisał się Dawid Kasprzyk. W 15 minucie, w zamieszaniu podbramkowym, dwukrotni KS ratował Dawid Dymek. W 18 minucie, bramkę z rzutu karnego, zdobyli futsaliści z Polkowic. Pół minuty  później, po dwójkowej akcji, Górnika zatrzymał bramkarz KS-u. W 20 minucie, mieliśmy 3:3. W 22 minucie, za faul taktyczny czerwoną kartką ukarany został gracz Górnika Polkowice. Chwilę później, gnieźnianie prowadzili 4:3. W 23 minucie, KS zdobył piątą bramkę. W końcówce, skuteczną interwencją popisał się Dawid Dymek. Więcej goli w tym spotkaniu już nie padło i ostatecznie, KS pokonał Górnika Polkowice 5:3 zajmując tym samym trzecie miejsce w turnieju Gniezno Futsal Cup. Wygrała drużyna Futsalu Leszno.