Lany poniedziałek w sobotę przy Strumykowej

2017-04-15

Prawdziwego śmigusa dyngusa urządzili piłkarze Mieszka Gniezno swoim rywalom z Konarzewa. Podopieczni Mariusza Bekasa rozgromili w sobotę 15 kwietnia na stadionie przy ulicy Strumykowej Orkana aż 8:0, odnosząc tym samym najwyższe domowe zwycięstwo od szesnastu lat !!!

Początek tego meczu nie wskazywał na to, że gospodarzom pójdzie tak łatwo. Goście stawili mieszkowcom twardy opór i zanosiło się na bardzo ciężką przeprawę. W 19 minucie w sobie tylko znany sposób grający trener Orkana Przemysław Babijów nie trafił do siatki w dwustuprocentowej sytuacji, posyłając futbolówkę obok słupka. Niewykorzystana sytuacja zemściła się minutę potem, kiedy to w polu karnym Orkana faulowany był Jacek Kopaniarz, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Tomasz Bzdęga.  W 26 minucie Niespodziewanym, ale bardzo piękny z około 30 metrów popisał się Jacek Kopaniarz i piłka wpadła niemal w same okienko bramki gości. Konarzewianie nie zdążyli otrząsnąć się z tego gola, a w 28 minucie piłka po raz trzeci wylądowała w ich siatce. Tym razem na strzał z linii pola karnego zdecydował się Michał Steinke, Piłka podrodze odbiła się jeszcze od jednego z defensorów z Konarzewa i zmyliła tym samym bramkarza, który skapitulował po raz trzeci.  W 34 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Jacek Kopaniarz, który w zamieszaniu pod bramką rywali strzałem pod poprzeczkę pokonał Łukasza Ludwiczaka. Wynik pierwszej części na 5:0 dla Mieszka ustalił w 43 minucie Mikołaj Zawadka, który ładnym strzałem sprzed pola karnego znalazł drogę do siatki. W ten sposób obie jedenastki schodziły na przerwę z pięciobramkowym prowadzeniem biało-niebieskich.

Na początku drugiej części gra z obu stron była chaotyczna, a goście dążyli do zdobycia choćby honorowego gola. Najbliżsi szczęścia podopieczni Przemysława Babijowa byli w 60 minucie kiedy to po centrze z rzutu rożnego i strzale Artura Karaszewskiego zatrzymała się na poprzeczce bramki Pawła Besera. Sześć minut po tej sytuacji Michał Steinke „zabłąkał” się w okolicach pola karnego Orkana i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył swojego drugiego gola. W 72 minucie precyzyjnym podaniem do Mikołaja Danielewicza popisał się Tomasz Bzdęga i ten pierwszy będąc oko w oko z Ludwiczakiem strzelił nie do obrony.  Wynik tego meczu ustalił w 88 minucie Tomasz Kaźmierczak, kończąc ładnym uderzeniem głową precyzyjna centrę z lewej strony Bzdęgi.

Ostatecznie mieszkowcy wygrali trzecie tegoroczne spotkanie w klasie okręgowej w bardzo wysokich rozmiarach, które już od dawna nie były notowane na stadionie przy ulicy Strumykowej. Warto odnotować, że ostatni raz tak efektowną wygraną Mieszko zapisał na swoim koncie 26 maja 2001 roku, kiedy to w grodzie Lecha w rozgrywkach poznańskiej ligi okręgowej 0:8 poległa Warta Międzychód.

W najbliższą środę podopiecznych Mariusza Bekasa czeka potyczka półfinałowa w rozgrywkach Pucharu Polski strefy poznańskiej w której to rywalem będzie Polonia Środa Wlkp. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 17.30. Natomiast w najbliższą niedzielę biało-niebiescy zagrają derbowy mecz wyjazdowy ze Zjednoczonymi Trzemeszno.

Bramki: Jacek Kopaniarz 2x (26, 34), Michał Steinke 2x (28, 66), Tomasz Bzdęga z karnego (20), Mikołaj Zawadka (43), Mikołaj Danielewicz (72), Tomasz Kaźmierczak (88) – dla Mieszka

„Mieszko”: Paweł Beser – Karol Purol (46 Mikołaj Danielewicz), Michał Steinke, Adrian Bartkowiak (52Dawid Urbaniak), Łukasz Mokrzycki – Damian Garstka, Mikołaj Zawadka, Tomasz Bzdęga, Oskar Wegnerski (73 Tomasz Kaźmierczak) – Wojciech Gąsiorowski (64 Michał Wiśniewski), Jacek Kopaniarz

Żółte kartki: Gąsiorowski, Wegnerski, Kopaniarz (Mieszko)