Łatwa wygrana MKS MOS Gniezno w II lidze!

2015-04-12

12 kwietnia w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszczącej się przy ulicy Paczkowskiego 4, drużyna MKS MOS Gniezno w ramach XII kolejki spotkań o Mistrzostwo II ligi piłki ręcznej kobiet, podejmowała dolnośląski zespół MKS Victoria Świebodzice.

Pierwsze spotkanie między tymi dwoma zespołami w Świebodzicach zakończyło się niespodzianką czyli jedno bramkową wygraną Victorii 24:23. Gnieźnianki nie ukrywały przed meczem, że chcą srogo się zrewanżować.

Od samego początku spotkania to zawodniczki miejscowego MKS MOS dyktowały warunki gry. Po gnieźniankach było widać chęć odniesienia zdecydowanego zwycięstwa. Już w 6’ MKS MOS prowadził 4:1 i wcale nie zamierzał zwalniać. Mimo zmarnowaniu kilku 100% sytuacji do zdobycia bramki z minuty na minutę szczypiornistki z Pierwszej Stolicy Polski odskakiwały swoim rywalkom. W 15’ było już 10:5 dla miejscowych. Trenerzy z Gniezna nie zamierzali trzymać się kurczowo wyjściowego składu. Zaczęli dokonywać zmian. Każda z ze zgłoszonych zawodniczek mogła się pokazać dość licznie zgromadzonej nas trybunach publiczności. Pierwsza odsłona zakończyła się prowadzeniem MKS MOS 15:9.

Druga połowa całkiem bez historii. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka  zdecydowanie dominowały. Przyjezdne próbowały podjąć walkę ale nie mogły sobie poradzić z dobrze broniącymi gnieźniankami. Dziewczęta z Grodu Lecha grały tak jakby nie chciały wygrać jeszcze większą różnicą bramek. Ich gra momentami była bardzo nonszalandzka. Ostatecznie MKS MOS Gniezno pokonuje MKS Victorię Świebodzice i tym samym rewanżuje się za minimalna porażkę z I rundy. Końcowy wynik meczu to 32:16.
Trenerzy z Gniezna: To zwycięstwo bardzo nas cieszy. Szkoda tylko tych kilku niewykorzystanych sytuacji tzw „stówek”. Dziewczyny nie potrafiły dzisiaj utrzymać do końca koncentracji. Ten mecz to dla nas już jednak historia. Teraz myślami jesteśmy przy  przyszłotygodniowym trudnym  meczu z liderem w Gubinie.

MKS MOS Gniezno: Lidia Kobyłecka i Marta Strzelecka  – bramkarki, oraz Marta Wojtkowiak (3), Paulina Tomaszewska (1), Katarzyna Tomaszewska (1), Marcelina Dłutkowska (4), Klaudia Łuczak (1), Ewa Zimna (3), Karolina Chojnacka (1), Natasza Nowak, Monika Łęgowska (3),  Natalia Niedzielska (2), Agnieszka Siwka (1), Marta Giszczyńska (4), Martyna Bigoszewska (3), Jagoda Ławniczak (5).