Lech awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski

2019-12-04

W środę, 4 grudnia, zespół Lecha Poznań zmierzył się w meczu 1/8 Pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola. W spotkaniu rozegranym na stadionie w Boguchwale drugoligowiec nie ustępował specjalnie utytułowanemu rywalowi, a pod względem zaangażowania i ambicji był nawet lepszy. Ostatecznie jednak to Lech zgodnie z przewidywaniami wywalczył awans do ćwierćfinału.

Lechici już  w 2, minucie objęli prowadzenie. Christian Gytkjaer podał dokładnie  do niepilnowanego w narożniku pola karnego Tymoteusza Puchacza, który technicznym  strzałem przelobował bramkarza Stali. Gospodarze natychmiast ruszyli do odrabiania straty. Najpierw jednak  Michał Fidziukiewicz posłał piłkę minimalnie obok słupka bramki Lecha, kilka minut później  szansę miał Krzysztof  Kiercz, ale w ostatniej chwili skutecznie  interweniował Mickey van der Hart uprzedzając strzał  zawodnika Stali. W 24. minucie kolejną okazję mieli drugoligowcy. Po rzucie wolnym futbolówka Robert Dadok znalazł się w w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem Lecha, ale Mickey van der Hart  po raz kolejny skutecznie interweniował. Dziesięć minut później po rzucie rożnym kolejnych szans na doprowadzenie do remisu nie wykorzystali Przemysław Stelmach i Krzysztof Kiercz. W 37. minucie na strzał  z dalszej odległości zdecydował się Fidziukiewicz. Nie zdołał jednak zaskoczyć Mickey'a van der Harta. Do przerwy było zatem  0:1. Po zmianie stron  gospodarze nadal dążyli do wyrównania, ale kolejnej okazji nie wykorzystał Michał Fidziukiewicz. Z upływem czasu coraz groźniejsze akcje zaczęli przeprowadzać goście. W 54. minucie Tymoteusz Puchacz dokładnie podał  do Tomasza Dejewskiego, ale jego strzał obronił Krystian Kalinowski. Kwadrans później obrońca  Lecha wpisał się jednak na listę strzelców. Akcję w polu karnym przeprowadził Pedro Tiba i zagrał  tuż przed bramkę, gdzie  Tomasz Dejewski, dopełnił formalności pakując  z bliska piłkę do brami.  Dziewięć minut później stalowcy mieli szansę na złapanie kontaktu.  Piękną główką popisał się MIchał Fidziukiewicz, ale równie piękna była  interwencja Mickey'a van der Harta. Gospodarze walczyli do końca choćby o honorowego gola, ale dobrych okazji nie zdołali wykorzystać Piotr Mroziński i Filip Wójcik. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0:2. Lech awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski,  ale Stal  zaprezentowała się w tym meczu bardzo dobrze biorąc pod uwagę różnicę dwóch klas dzielących obie drużyny.

Stal Stalowa Wola - Lech Poznań 0:2 (0:1)

Lech - Tymoteusz Puchacz - 1 (2'), Tomasz Dejewski - 1 (69')