Lech minimalnie pokonał Zagłębie Sosnowiec w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski

2016-03-15

We wtorek, 15 marca, na INEA Stadionie w Poznaniu zespół Lecha zmierzył się w pierwszym spotkaniu półfinałowym Pucharu Polski z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec. Mimo, że gospodarze byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku, to zwyciężyli zaledwie 1:0.

Lech od początku meczu kontrolował przebieg gry. Goście natomiast głównie grali z kontrataku, ale w pierwszej połowie tylko raz zagrozili bramce gospodarzy. W 16. minucie  Jasmin Burić interweniował niezbyt pewnie i okazję do dobitki miał Michał Fidziukiewicz, ale napastnik Zagłębia posłał piłkę w trybuny.  Gospodarze byli skuteczniejsi. W 38. minucie Darko Jevtić dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, a do piłki zdecydowanie ruszył   Władimir Wołkow i strzelając bez namysłu pokonał Wojciecha Fabisiaka.  Do przerwy gospodarze prowadzili więc 1:0 i zanosiło się na to , że dominacja w środku pola przyniesie  po zmianie stron kolejne trafienia dla mistrzów Polski. Tymczasem piłkarze z Sosnowca z upływem czasu grali coraz odważniej i ambitniej. W 52. minucie bliski pokonania Jasmina Buricia był po raz kolejny Michał Fidziukiewicz. W odpowiedzi ładną indywidualną akcją popisał się Maciej Gajos, który sprytnie przedarł się przez linię obrony gości, ale strzelił  zbyt słabo i Wojciech Fabisiak nie miał problemów ze złapaniem futbolówki. W końcówce spotkania ponownie zaatakował Lech - głównie za sprawą wprowadzonych w drugiej połowie Kamila Jóźwiaka i Nickiego Bille Nielsena. I to dwójkowy atak tych graczy mógł przynieść drugą bramkę dla gospodarzy jednak ostatecznie Duńczyk nie sięgnął piłki mając przed sobą pustą bramkę rywali. Już w doliczonym czasie  Nielsen z łatwością ograł dwóch obrońców  Zagłębia i podał na prawą stronę do Darko Jevticia. Szwajcar musiał strzelać z ostrego kąta słabszą (prawą) nogą  i Wojciech Fabisiak  nie miał większych problemów z obroną. Lech zwyciężył zatem 1:0 i w tej sytuacji nie może być pewnym awansu do finału Pucharu Polski. Rewanż na Stadionie Ludowym w Sosnowcu zaplanowano na wtorek, 5 kwietnia o g. 18.

Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)

Bramka

Lech - Władimir Wołkow - 1 (38’)

Lech -  Jasmin Burić, Kebba Ceesay, Maciej Wilusz, Marcin Kamiński, Władimir Wołkow, Maciej Gajos, Dariusz Dudka, Darko Jevtic, Łukasz Trałka (81. Tamas Kadar), Sisi (66. Kamil Jóźwiak), Dawid Kownacki (71. Nicki Bille Nielsen)

Zagłębie - Wojciech Fabisiak, Grzegorz Fonfara, Krzysztof Markowski, Dimitar Vezalov, Żarko Udovicic, Michał Bajdur (77. Jakub Wilk), Łukasz Matusiak, Robert Bartczak, Sebastian Dudek (25. Carles Martinez), Martin Pribula (60. Jakub Arak), Michał Fidziukiewicz

Sędziował Jarosław Przybył z Kluczborka

Widzów - 12 885

Drugą parę półfinalistów tworzą Legia Warszawa i Zawisza Bydgoszcz.  Pierwszy mecz tych drużyn rozegrany w środę, 16 marca na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie zakończył się przekonującym zwycięstwem gospodarzy 4:0.