Lech odniósł pierwsze w tym sezonie ligowe zwycięstwo

2016-08-12

W piątek, 12 lipca, w meczu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy zespół Lecha Poznań podejmował Cracovię. Kibice obu drużyn nie ukrywają wzajemnej sympatii. Na trybunach tradycyjnie mieliśmy mecz przyjaźni, ale na boisku lepsi byli lechici zwyciężając 2:1 po bramkach Jana Bednarka i Marcina Robaka.

Początkowo mecz był dość wyrównany. Czystych sytuacji strzeleckich obie drużyny nie stworzyły jednak zbyt wielu i do przerwy był "przyjacielski" remis bezbramkowy. Po zmianie stron gospodarze sukcesywnie zaczęli budować przewagę, z upływem czasu  dokumentując ją bramkami. Sygnał do ataku jako pierwszy dał Nicki Bille Nielsen, który w  58. minucie przeprowadził indywidualną akcję prawym skrzydłem i zbiegając do środka uderzył silnie posyłając piłkę minimalnie obok słupka. Kolejną akcję Nicki Bille Nielsen przeprowadził z Darko Jevticiem kończąc ją strzałem zablokowanym przez Deleu. Kolejna akcja gospodarzy dała im prowadzenie. Radosław Majewski dośrodkował z rzutu rożnego na  głowę Tomasza Kędziory, który przedłużył podanie do Jana Bednarka, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki rywali. Goście natychmiast ruszyli

do odrabiana strat. Lech miał więc okazję do kontrataków. Jeden z nich wykorzystał w 78. minucie podwyższając prowadzenie na 2:0.  Autorem gola po dwójkowej akcji z Szymonem Pawłowskim był Marcin Robak posyłając piłkę w sytuacji "sam na sam"  bramkarza gości. Wkrótce krakowianie zdołali jednak zdobyć honorowego gola. Jego autorem był w 81. minucie Miroslav Covilo, który strzałem  z bliskiej odległości pokonał Matusa Putnocky'ego.  Cracovia do końca walczyła o remis, ale podopieczni Jana Urbana utrzymali jednobramkowe prowadzenie i odnieśli pierwsze w tym sezonie ligowe zwycięstwo.

LECH POZNAŃ - CRACOVIA 2:1 (0:0)

Lech - Jan Bednarek - 1 (64'), Marcin Robak -1 (78')