Lech pokonał Chrobrego i awansował do 1/16 Pucharu Polski

2019-09-25

Na mecz I rundy rozgrywek szczebla centralnego Pucharu Polski piłkarze Lecha Poznań wyjechali do Głogowa, gdzie we wtorek, 24 września, był podejmowany przez tamtejszy zespół Chrobrego.

Gospodarze długo prowadzili wyrównaną grę z bardziej utytułowanym rywalem, jednak w końcówce spotkania lepsi okazali się poznanianie. Po bramkach Christian Gytkjaera w 75. minucie i Mateusza Skrzypczaka dziewięć minut później Kolejorz zwyciężył 0:2 i awansował do 1/16 Pucharu Polski. Niespodziankami są niewątpliwie porażki już na tym etapie zmagań ekstraligowców. Wisła Kraków została pokonana przez Błękitnych Stargard 2:1, a Śląsk Wrocław przez Widzew Łódź 2:0. Awansu do  finału z poprzedniej edycji  nie powtórzy Jagiellonia Białystok. Lepsi od białostocczan okazali się piłkarze Cracovii zwyciężając 4:1.