Lech Poznań pewnie ogrywa juniorów Mieszka Gniezno

2014-09-14

Zgodnie z oczekiwaniami juniorzy Lecha Poznań, w niedzielę 14 września pewnie pokonali na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, juniorów Mieszka Gniezno 5-0 w 5 kolejce Ligii Wielkopolskiej.

Jednak biało-niebieskim za ten mecz należą się pochwały zwłaszcza za pierwszą połowę, którą co prawda gnieźnianie przegrali 0-2 ale przy odrobinie szczęścia mogli nawet zremisować. Z czasem przewaga juniorów Lecha była coraz wyraźniejsza i została udokumentowana zdobyciem kolejnych trzech bramek.

W pierwszej połowie dobrze grający w obronie gospodarze dali się dwukrotnie zaskoczyć poznaniakom w 9 i 36 minucie, kiedy to w sytuacjach sam na sam z bramkarzem Mieszka Norbertem Gawłowskim znalazł się napastnik Lecha i pewnie umieszczał piłkę w siatce. Były to jedyne interwencje bramkarza gospodarzy gdyż w pozostałych sytuacjach dobrze interweniowała obrona Mieszka. Znakomitą sytuację na zdobycie bramki dla gnieźnian w 18 minucie miał Dominik Jabkiewicz, ale zamiast podawać do Jakuba Januchowskiego, sam zdecydował się pokonać bramkarza Lecha, który popisał się udaną interwencją.

Druga połowa przebiegała pod dyktando gości ale i juniorzy Mieszka przeprowadzili kilka ciekawych akcji, nie zakończonych jednak zdobyciem honorowej bramki. Na pocieszenie przegranych można powiedzieć że było to najniższe zwycięstwo juniorów Lecha w dotychczasowych pięciu meczach Ligi Wielkopolskiej.

A za tydzień biało-niebieskich czeka kolejny ciężki mecz, wyjazd do wicelidera -  juniorów Jaroty Jarocin.