Lech Poznań wraca do gry – Kolejorz powalczy o mistrzostwo?

2021-07-21

Po miesięcznej przerwie piłkarze Lecha Poznań wracają do gry. Kolejorz w poprzednim sezonie z powodzeniem walczył w europejskich pucharach, jednak w kampanii 2021/2022 będzie musiał się skupić tylko na lidze. Czy Maciej Skorża poprowadzi swój zespół do mistrzostwa? Co na to zakłady bukmacherskie? Zapraszamy do zapoznania się z analizą sportową.

Gorzej być nie może…

Poprzednia kampania ligowa w wykonaniu Lecha Poznań była pasmem niepowodzeń. Przed sezonem klasycznie pojawiały się komentarze i opinie ekspertów, że Kolejorz powinien walczyć o mistrzostwo, ponieważ ma bardzo mocną kadrę i budżet. Nic bardziej mylnego, przejechały się na tym również zakłady bukmacherskie, które spodziewały się mocnego Lecha, a zastały drużynę, której bliżej było do spadku z ligi niż mistrzostwa.

Taka postawa Lecha mogła dziwić, w końcu w europejskich pucharach piłkarze z Poznania prezentowali się bardzo dobrze. Lech przerwał serię kilku lat, w której polski klub nie awansował do fazy grupowej europejskich pucharów. Niestety nie udało się tego przełożyć na ligę, gdzie lepsza od Lecha okazała się nawet Warta, a przed startem sezonu Zieloni byli głównym faworytem do spadku z ligi zdaniem zakładów sportowych.

 

Nowe rozdanie

W końcówce poprzedniego sezonu w Poznaniu doszło do zmiany trenera i na stanowisko po wielu latach powrócił autor ostatniego mistrzostwa dla Lecha, czyli Maciej Skorża. Od tego triumfu minęło już kilka sezonów, dlatego też kibice liczą, że Kolejorz wróci na właściwą ścieżkę. Latem w klubie dokonało się kilka roszad. Z kluczowych decyzji na pewno trzeba podkreślić odejście Tymoteusza Puchacza, jednak został on godnie zastąpiony, ponieważ do zespołu wrócił po latach przerwy – Barry Douglas. Ciągle trwają prace również nad kolejnymi transferami, co pokazuje, że zarząd klubu nie zamierza oszczędzać i chce wzmocnić drużynę.

Lech ma na pewno lepszy zespół, niż pokazywała to tabela z poprzedniej kampanii. Trzeba to jednak pokazać na boisku, a finisz poprzedniej rundy pod wodzą nowego trenera nie był udany. Maciej Skorża przejął drużynę w momencie, gdy Kolejorz nie walczył już o nic, poza wyższym miejscem w tabeli i wzrostem przychodów. Od pierwszej kolejki nowej kampanii zacznie się jednak walka o czołówkę. Celem minimum dla poznańskiej lokomotywy będzie awans do europejskich pucharów, ponieważ w obecnej kampanii mogą się oni skupić wyłącznie na lidze. W Poznaniu jak co roku nie brakuje jednak opinii, że to może być ten sezon, gdy Lech powalczy o mistrzostwo. Cóż, prawdopodobnie już po kilku kolejkach będzie można stwierdzić, czy drużyna z Bułgarskiej rzeczywiście ma plany do walki o tytuł, a może skończy się tylko na optymistycznych przewidywaniach zakładów bukmacherskich i wiernych kibiców.

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

 

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,lech-poznan-wraca-do-gry-kolejorz-powalczy-o-mistrzostwo.html