Lech przegrał mecz o Superuchar przed własną publicznością

2022-07-09

W sobotę, 9 lipca, na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu rozegrany został mecz o Superpuchar Polski.

Zmierzyły się w nim mistrz Polski - Lech Poznań i zdobywca Pucharu Polski - Raków Częstochowa. Zespół z Częstochowy bronił trofeum i od początku spotkania miał optyczną przewagę. Już w 1. minucie Mateusz Wdowiak  strzelił celnie, ale Filip Bednarek popisał się skuteczną interwencją. Gra od początku była bardzo ostra, a kiedy doszło do przepychanek. sędzia Paweł Raczkowski ukarał Jespera Karlstroema i Giannisa Papanikolaou żółtymi kartkami. Zespół Rakowa naciskał coraz bardziej, ale  Filip Bednarek zachowywał czyste konto niemal przez całą pierwszą połowę. Dwie minuty przed przerwą  został jednak pokonany. Dośrodkowanie z prawego skrzydła Iviego Lopeza wykorzystał Bogdan Racovițan uderzając wolejem z piątego metra do bramki gospodarzy.

Po zmianie stron Raków nadal przeważał i w 51. minucie podwyższył prowadzenie. Znajdujący się na lewej stronie Mateusz Wdowiak  uderzył z półobrotu w kierunku dalszego słupka i było 0:2. Raków już do końca kontrolował przebieg spotkania i po raz drugi z rzędu sięgnął po Superpuchar Polski. Zespół Lecha wciąż ma słabość do drużyny spod Jasnej Góry. Oby w zbliżającym się sezonie przełamał tę złą passę.

Lech Poznań – Raków Częstochowa 0:2 (0:1)

Raków - Bogdan  Racovitan - 1 (43'), Mateusz Wdowiak - 1  (51')