Lech tylko zremisował z Pogonią

2023-04-03

W meczu 26. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań podejmował w niedzielę, 3 kwietnia, Pogoń Szczecin. Gospodarze byli faworytami spotkania, ale zdobyli tylko punkt.

Goście już w drugiej minucie mogli objąć prowadzenie, kiedy to lewym skrzydłem popędził Kamil Grosicki i strzelił niezbyt silnie między nogami Filipa Bednarka trafiając jednak tylko w słupek bramki gospodarzy. W odpowiedzi prawym skrzydłem szybki atak przeprowadził Michał Skóraś, ale jego strzał obronił Dante Stipica. W 23. minucie Skóraś ponownie popędził prawą stroną dośrodkowując jednak sprzed linii końcowej do Afonso Sousy, który musnął piłkę, ale zbyt lekko i ta za dalszym słupkiem minęła linię końcową boiska. Cztery minuty później kolejna akcja zainicjowana na prawej stronie przez Skórasia zakończyła się zdobyciem bramki przez Jespera Karlstroema, który huknął potężnie sprzed pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od prawego słupka i wpadła do bramki. W 35. minucie Michał Skóraś wywalczył rzut karny dla gospodarzy trafiając w rękę jednego z obrońców. „Jedenastkę” egzekwował Mikael Ishak, ale jego strzał obronił Dante Stipica. W doliczonym czasie pierwszej połowy za zagranie ręką Radosława Murawskiego rzut karny egzekwowali z kolei goście. Kamil Grosicki wykorzystał swoją szansę i do przerwy był remis 1:1. Od początku drugiej połowy lechici przeważali, ale nie potrafili pokonać bramkarza Pogoni. A w 63. minucie popełnili wyraźny  błąd przy wyprowadzaniu akcji z własnej strefy obronnej co wykorzystał Alexander Gorgon uderzając silnie z dwunastego metra. Gospodarze szybko odpowiedzieli ruszając zdecydowanie do przodu, a wyrównującą bramkę zdobył  wbiciem czubkiem buta górnej piłki z piątego metra Mikael Ishak, który  wykorzystał przedłużone głową przez Fiipa Marchwińskiego dośrodkowanie z lewego skrzydła. Sam Marchwiński mógł rozstrzygnąć losy meczu w doliczonym czasie, ale jego strzał z półobrotu był zbyt słaby i Bartosz Klebaniuk nie miał problemów z obroną. Lech zaledwie zremisował z Pogonią 2:2 i traci dystans do ścisłej czołówki.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin  2:2 (1:1)

Lech:  Jesper Karlstroem – 1 (26’), Mikael Ishak – 1 (65’)
Pogoń - Kamil Grosicki – 1 (45’ – k.), Alexander Gorgon – 1 (63’)