Lech walczy o trzecie miejsce

2023-05-19

Na mecz 33. kolejki piłkarskiej ekstraklasy zespół Lecha Poznań wyjechał do Kielc, gdzie w piątek, 19 maja, był podejmowany przez tamtejszą Koronę.

Obie drużyny, które zmierzyły się na Arenie Kielce mają jeszcze w tym sezonie o co walczyć, ale cele są znacząco odległe. Lech ma wciąż szansę na brązowy medal mistrzostw Polski, kielczanie natomiast toczą bój o utrzymanie w gronie najlepszych drużyn w naszym kraju. Początek spotkania wskazywał, że większą motywację mają gospodarze, którzy zdecydowanie ruszyli do ataku, ale lechici szybko przejęli inicjatywę. W 15. minucie potężnie sprzed pola karnego uderzył Lubomir Satka, ale skuteczną interwencją popisał się Marcel Zapytowski. Siedem minut później bramkarz Korony dalekim wybiegiem przed pole karne uprzedził Kristoffera Velde, który mógł znaleźć się w sytuacji "sam na sam". W 33. minucie Velde zdobył jednak bramkę kończąc strzałem w kierunku dalszego słupka trójkową akcję gości na prawym skrzydle. Cztery minuty później lechici przeprowadzili z kolei koronkową akcję na lewym skrzydle zakończoną strzałem...Kristoffera Velde, który tym razem trafił jednak tylko w poprzeczkę. Po konic pierwszej połowy bliski wyrównania był Jakub łukowski, ale uderzając głową z siódmego metra posłał piłkę minimalnie obok lewego słupka. Po zmianie stron goście nadal przeważali. W 53. minucie Kristoffer Velde zanotował asystę zagrywając prostopadle do Filipa Marchwińskiego, który minął zwodem Marcela Zapytowskiego i skierował piłkę do pustej bramki podwyższając na 0:2. Trzy minuty później Velde ponownie wystąpił w roli skutecznego strzelca. Z lewego skrzydła na szósty metr za plecy obrońców dośrodkował Michał Skóraś, a opadająca piłkę Norweg strącił czubkiem głowy ustalając wynik spotkania na 0:3. Lechici mogli wygrać ten mecz jeszcze wyżej ale strzały Niki Kvekveskiriego i Michała Skórasia obronił Marcel Zapytowski. W końcówce spotkania bliski zdobycia honorowego gola dla Korony był z kolei Miłosz Trojak, ale tym razem po jego silnym strzale z około 25 metrów skuteczną paradą popisał się Filip Bednarek.

Korona Kielce - Lech Poznań 0:3 (0:1)

Lech - Kristoffer Velde - 1 (33', 56'), Filip Marchwiński -1 (53')