Lech wyeliminowany w Częstochowie

2018-10-31

Na mecz 1/16 finału Pucharu Polski zespół Lecha Poznań wyjechał do Częstochowy, gdzie we wtorek, 30 października, był podejmowany przez tamtejszy Raków. Spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy, które oznacza wyeliminowanie Kolejorza z dalszych rozgrywek.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie po strzale zza pola karnego w wykonaniu Miłosza Szczepańskiego. Chwilę później mogło być 2:0, ale Jasmin Burić obronił strzał głową Sebastiana Musiolika. Do końca pierwszego kwadransa gry przewagę mieli częstochowianie.

Po dwudziestu minutach w końcu przebudził się Kolejorz, jednak uderzenie Pedro Tiby z dystansu było niecelne. Kilka minut później ponownie uderzał Portugalczyk, ale tym razem górą był bramkarz Rakowa, Jakub Szumski. Następnie dobrą trójkową akcję rozegrali Wolodymyr Kostewycz, Maciej Gajos i Dioni, Villalba, ale ze strzałem tego ostatniego problemów nie miał Szumski. Do końca pierwszej części spotkania przewagę mieli lechici, jednak nie przekładało się to na  sytuacje bramkowe.

Druga połowa rozpoczęła się od wyrównanej gry w środku boiska. Pierwszą groźną sytuację przeprowadzili gospodarze, jednak strzał Piotra Malinowskiego pewnie wybronił Jasmin Burić. Chwilę później odpowiedział  Maciej Gajos, ale jego uderzenie było niecelne. Następnie dobrze w pole karne dograł Wołodymyr Kostewycz, ale akcję źle wykończył Christian Gytkjaer.W kolejnych minutach gra ponownie toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, jednak stroną przeważającą byli piłkarze Rakowa Częstochowa. Ta przewaga przyniosła nawet bramkę, jednak po wideoweryfikacji nie została ona uznana. Pomimo tego, że to Lech musiał szukać wyrównującej bramki, obraz gry  nie zmieniał się. Lechici grali bezbarwnie, jakby nie zależało im na awansie. Częstochowianie  utrzymali skoromne prowadzenie, aż do końca meczu i to oni awansowali do  1/8 rozgrywek o Puchar Polski w sezonie 2018/2019.

Raków Częstochowa - Lech Poznań 1:0 (1:0)