Lech wyraźnie pokonał Resovię w 1/16 Pucharu Polski

2019-10-29

Na mecz 1/16 Pucharu Polski zespół Lecha Poznań wyjechał do Rzeszowa, gdzie we wtorek, 29 października, był podejmowany przez Resovię.

Lider drugoligowych rozgrywek tylko na początku spotkania starał się stawić opór lechitom. Po półgodzinie w miarę wyrównanej rywalizacji inicjatywę zaczęli przejmować goście. W 38. minucie Lech objął prowadzenie. Dokładne podanie Pedro Tiby w pole karne wykorzystał Christian Gytkjaer,  Jeszcze przed przerwą Duńczyk podwyższył na 0:2 wykorzystując dośrodkowanie Filipa Marchwińskiego. Po zmianie stron Lech nadal atakował i był skuteczny, W 47. minucie indywidualną akcją popisał się  Wołodymyr Kostewycz silnym strzałem  pokonując Wojciecha Daniela.  Siedem minut później było już 0:4. Szybką akcję przeprowadził Kamil Jóźwiak zagrywając do Filipa Marchwińskiego, który wślizgiem z bliska skierował piłkę do bramki ustalając wynik meczu. Później jeszcze wprawdzie szanse na podwyższenie rezultatu mieli Robert Gumny i Wołodymyr Kostewycz, który w końcówce trafił w poprzeczkę, ale po dwóch ligowych porażkach efektowna wygrana w Pucharze Polski i tak z pewnością podbuduje poznański zespół, który jako jeden z pierwszych zameldował się w 1/8 tych rozgrywek.