Lech wyraźnie wygrał w Bydgoszczy i awansował do 1/8 Pucharu Polski

2023-11-01

Na mecz 1/16 Pucharu Polaki zespół Lecha Poznań wyjechał do Bydgoszczy, gdzie we wtorek, 31 października, był podejmowany przez tamtejszego Zawiszę. Spotkanie rozegrane na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka zostało zdominowane przez drużynę gości, którzy pewnie wywalczyli awans do kolejnej rundy pucharowych zmagań.

Lechici objęli prowadzenie już w 24. minucie, kiedy to nieco bliżej prawej strony przedarł się Filip  Szymczak i strzałęm w kierunku dalszego słupka pokonał bramkarza gospodarzy. Kwadrans później  Szymczak atakując tym razem na lewej stronie  został  sfaulowany przez obrońcę Zawiszy  Adama Paliwodę. A, że faul był na polu karnym to sędzia podyktował "jedenastkę".  Szansę na podwyższenie prowadzenia wykorzystał Kristoffer Velde, chociaż jego pierwszy strzał w kierunku lewego słupka obronił Michał Oczkowski. Przy dobitce Norwega bramkarz Zawiszy był już jednak bezradny. Do przerwy było 0:2. W drugiej połowie goście podwoili ten dorobek, a stało się to dzięki dwóm trafieniom Filipa Wilaka. Dwudziestoletni pomocnik Kolajorza w 64, minucie wykorzystał dokładne podanie na szósty metr sprzed linii końcowej od Filipa Szymczaka, a sześć minut później uderzył silnie z linii pola karnego ustalając wynik spotkania na 0:4.

Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań  0:4 (0:2)

Lech  – Filip Wilak - 2 (64', 70'), Filip Szymczak - 1 (24'), Kristoffer Velde - 1 (42’)