Lech wyraźnie wygrał w Krakowie i zameldował się w ćwierćfinale Pucharu Polski

2021-12-01

Na mecz 1/8 Pucharu Polski zespół Lecha Poznań wyjechał do Krakowa, gdzie w środę, 1 grudnia, był podejmowany przez tamtejszą Garbarnię.

Lechici byli faworytami starcia z drugoligowcem. W związku z tym, że mecz rozgrywany był w środowe przedpołudnie Kolejorz wyjechał do Krakowa już we wtorek i na stadionie Garbarni odbył jeszcze trening. Trener Maciej Skorża sięgnął po rezerwy, ale jego drużyna i tak dominowała w starciu z drugoligowcem.  Już w 16. minucie gola dającego prowadzenie dla gości zdobył Filip Marchwiński. Siedem minut później na 0:2 podwyższył Artur Sobiech, a wynik pierwszej połowy na 0:3 ustalił Alan Czerwiński. W drugiej połowie inicjatywę przejęli gospodarze starając się zdobyć choćby honorowego gola, ale nie zdołali tego zrobić, natomiast Lech w 64. minucie zadał ostateczny cios, a wynik spotkania na 0:4 ustalił Radosław Murawski. Lech zgodnie z przewidywaniami pokonał Garbarnię Kraków i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Garbarnia Kraków – Lech Poznań 0:4 (0:3)

Lech - Filip Marchwiński - 1 (16'), Artur  Sobiech - 1 (23'), Alan Czerwiński - 1 (32'), Radosław Murawski - 1 (64')