Lech zremisował w Szczecinie i „pomógł” Legii awansować na pozycję lidera

2019-11-04

Na mecz 14. kolejki rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy zespół Lecha Poznań wyjechał do Szczecina, gdzie w sobotę, 2 listopada, był podejmowany przez tamtejszą Pogoń. Faworytami starcia byli gospodarze, zajmujący pierwszą pozycję w ligowej tabeli. Pogoń prowadziła, ale w końcówce lechici zdołali zdobyć wyrównującą bramkę i mecz zakończył się remisem 1:1.

Po okazałym  zwycięstwie w meczu pucharowym przeciwko Resovii lechici odważnie przystąpili do potyczki z Pgonią. W 11. minucie  Tymoteusz Puchacz strzelił celnie z kilkunastu metrów, ale skuteczną interwencją popisał się Dante Stipica.  W odpowiedzi refleks  Mickey’a van der Harta sprawdził Adam Frączczak. Z upływem czasu gospodarze atakowali zresztą coraz bardziej zdecydowanie i zaowocowało to objęciem przez szczecinian prowadzenia. W 21. minucie Srdan Spiridonović przebiegając z piłką  w poprzek boiska przymierzył dwukrotnie i ostatecznie huknął lewą nogą z ponad 20 metrów pokonując Mickey’a van der Harta. Trzy minuty później bliski doprowadzenia do remisu był Kamil Jóźwiak, ale piłka uderzona przez niego głową  poszybowała  nad poprzeczką bramki gospodarzy. Później kolejne okazje do podwyższenia mieli gospodarze, ale ostatecznie do przerwy było tylko 1:0. Po zmianie stron aktywniejsi byli goście, ale brakowało im skuteczności. Między innymi dobrych szans nie wykorzystali Tymoteusz Puchacz i Christian Gytkjaer. Ambitna postawa zawodników Lecha zaowocowała w końcu zdobyciem wyrównującej bramki. W 82. minucie  bardzo bliski tego był  Pedro Tiba, ale jego silny strzał z kilkunastu metrów  z dużym trudem zdołał obronić Dante Stipica  przenosząc piłkę nad poprzeczką. Minutę później z rzutu rożnego precyzyjnie na piąty metr dośrodkował Darko Jevtić, a Thomas Rogne wyprzedził bramkarza Pogoni i strzałem głową skierował piłkę do bramki. Mecz  zakończył się remisem 1:1, który nie do końca usatysfakcjonował Lecha, tym bardziej, że potknięcie Pogoni wykorzystała Legia, która zwyciężając w Gdyni z Arką 0:1 awansowała na pozycję lidera  tabeli. Lech także jest liderem – tyle, że grupy spadkowej.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1 (1:0)