Lech zremisował z Piastem Gliwice

2018-09-01

W sobotę, 1 września, w meczu 7. kolejki piłkarskiej ekstraklasy zespół Lecha Poznań podejmował na stadionie przy ul. Bułgarskiej Piasta Gliwice. Do przerwy lechici prowadzili 1:0 po bramce zdobytej z rzutu karnego przez Christiana Gytkjaera, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Na początku spotkania to  goście byli stroną przeważającą, ale ataki Piasta skutecznie, jeszcze przed polem karnym, zatrzymywali defensorzy Lecha.  Z upływem czasu inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze i zaowocowało to objęciem przez nich prowadzenia. W 35. minucie szarżujący lewą stroną boiska Kamil Jóźwiak został sfaulowany w polu karnym Piasta przez Toma Hateley’a i gospodarze egzekwowali rzut karny. Jego skutecznym wykonawcą okazał się  Christian Gytkjaer pewnie pokonując Frantiska Placha. Lechici starali się pójść za ciosem. Już dwie minuty później szybką akcję środkiem boiska przeprowadził Joao Amaral zagrywając do Gytkjaera. Ten został zablokowany przez obrońców, ale do piłki dopadł jeszcze Jóźwiak i strzelił groźnie, jednak skuteczną interwencją popisał się bramkarz Piasta. W 43. minucie Joao Amaral przeprowadził akcję prawym skrzydłem dośrodkowując w pole karne do Christiana Gytkjaera, ale Duńczyk trafił tylko w boczną siatkę bramki gości. Do przerwy było więc 1:0.  W 65. minucie gliwiczanie byli bliscy wyrównania. Po akcji lewym skrzydłem Mateusza Maka, piłkę  piętą w kierunku Joela Valencii zagrał Jorge Felix. Ekwadorczyk uderzył z około 12 metrów, ale skuteczną interwencją popisał się Matus Putnocky. Osiem minut później goście dopięli jednak celu. Błąd defensywy Lecha przy obronie rzutu rożnego wykorzystał Tom Hateley, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce gospodarzy. W 81. minucie Matusa Putnocky’ego pokonał jeszcze Joel Valencia, ale po analizie zapisu video sędzia nie uznał gola ponieważ gracz Piasta był na pozycji spalonej. Dwie minuty później szansę na zdobycie zwycięskiego gola miał jeszcze Dioni Villalba, ale po szybkim kontrataku, naciskany przez obrońców Piasta trafił wprost we Frantiska Placha i mecz zakończył się remisem 1:1, z którego z pewnością bardziej zadowolona może być ekipa trenera Waldemara Fornalika.

Lech Poznań - Piast Gliwice 1:1 (1:0)

Lech - Christian Gytkjaer – 1 (36’ – k.)