Lech zremisował z Wisłą Kraków w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski

2016-10-25

We wtorek, 25 października, piłkarze Lecha Poznań rozegrali pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski. Ich rywalem na INEA Stadionie była Wisła Kraków, z którą na ligowym boisku poznanianie rywalizowali niespełna półtora tygodnia wcześniej. Tamten mecz zakończył się remisem 1:1. I takim samym rezultatem zakończyło się również pierwsze starcie pucharowe.

Ze względu na niewłaściwe zachowanie kibiców Lecha podczas ostatniego finału Pucharu Polski mecz rozgrywany był bez udziału publiczności. Od początku spotkania optyczną przewagę mieli gospodarze. Wisła nastawiona defensywnie nie pozwalała jednak lechitom na zbyt wiele w okolicach własnego pola karnego. W pierwszej połowie godne odnotowania były w zasadzie tylko dwa strzały  Radosława Majewskiego, które bez większych problemów wybronił Łukasz Załuska.  Do przerwy przy Bułgarskiej nie było bramek. Po zmianie stron gra wyraźnie ożywiła się, ale to głównie za sprawą szybko zdobytego gola przez krakowian.  W 48. minucie dośrodkowanie z prawego skrzydła Bobana Jovicia  wykorzystał Paweł Brożek pokonując Jasmina Buricia przy biernej postawie poznańskich defensorów. Utrata bramki podziałała na lechitów mobilizująco. Gospodarze zdecydowanie ruszyli do ataku zamykając rywali na ich połowie. Dopiero jednak wzmocnienie linii ofensywnej poprzez wprowadzenie  Dawida Kownackiego przyniosło poważniejsze zagrożenie bramce gości i w konsekwencji doprowadzenie do wyrównania. W 78. minucie Marcin Robak strzelił silnie sprzed pola karnego. Łukasz Załuska sparował piłkę przed siebie a wykorzystał to Dawid Kownacki popisując się skuteczną dobitką. Trzy minuty później po raz kolejny z dalszej odległości strzelił Radosław Majewski, ale i tym nie zdołał pokonać bramkarza gości. Mecz zakończył się remisem 1:1, który w lepszej sytuacji przed rewanżem stawia wiślaków, chociaż trener Nenad Bjelica uważa, że obie drużyny wciąż mają równe szanse na awans do półfinału Pucharu Polski. Rewanż w Krakowie odbędzie się 29 lub 30 listopada.

Lech Poznań - Wisła Kraków 1:1 (0:0)