Lechici lepsi od Czarnych Czerniejewo

2019-07-27

Goście po dwóch wcześniejszych wygranych pojedynkach sparingowych, tym razem musieli uznać wyższość kłecczan, którzy dwa pierwsze swoje mecze kontrolne zremisowali 3:3 z Spartą Janowiec i Orkanem Jarosławiec 2:2 przegrywając je w stosunku 2:0.

Trener zespołu z Kłecka – Piotr Kubalewski pomimo kilku braków spowodowanych kontuzjami, pracą czy też urlopami miał do dyspozycji 19 zawodników i każdy dostał przynajmniej 45 minut, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Rywal kłecczan w poprzednim sezonie zdominował Klasę Okręgową i pewnie awansował do 5. ligi, w której też powinien być w górnej części tabeli.

Co do samego przebiegu meczu to kłecczanie wyszli na prowadzenie już w 9. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Wiśniewskiego, piłkę do bramki przeciwnika głową skierował Mateusz Kriger. Na drugą bramkę kibice zgromadzeni na stadionie piłkarskim w Kłecku musieli czekać aż do 76. minuty. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Czarnych znalazł się zawodnik testowany i na raty pokonał golkipera gości.

Co do zespołu z Czerniejewa, to podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, w całym przekroju piątkowego meczu mieli kilka dogodnych sytuacji strzeleckich do zdobycia choćby bramki kontaktowej. Lecz czerwono-czarnych w decydujących momentach zawodziła skuteczność. Tak było w pierwszej połowie kiedy wypracowane sytuacje strzeleckie na bramkę nie potrafili zamienić Rafał Wawrzyniak, Jakub Cierpiszewski Mateusz Goździaszek. W drugiej połowie w ekipie Czarnych okazję do zdobycia gola zmarnowali między innymi: Patryk Buczkowski posyłając piłę z najbliższej odległości uderzeniem z głowy nad bramką swojego rywala czy też Tomasz Roszyk, który nie trafił do pustej bramki.

Skład Lechita I połowa: D. Wojciechowski - M. Kriger, A. Guzik, K. Olszewski, D. Wiśniewski, M. Kaczor, K. Janas, Testowany 1, B. Wiśniewski, K. Bodzieszyk, H. Nowak

II połowa: Testowany 2 - M. Kriger, M. Kaczor, W. Występski, H. Andrzejewski, P. Kadłubowicz, Testowany 3, S. Kasprzak, J. Wiśniewski, P. Tomczak, M. Kędziora

Lechita Kłecko - Czarni Czerniejewo 2:0 (1:0)
bramki: M. Kriger 9' Testowany 3 76'

Przypominamy, że w niedzielę 28 lipca w Kłecku dojdzie do 4. turnieju im. R Rubla i A Kroenke, w którym udział weźmie drużyna Lechity Kłecko. Zaś Czarni Czerniejewo, w poniedziałek 29 lipca w kolejnym sparingu w Psarach Polskich o godzinie 19.00 zmierzą się z rezerwami Vitcorii Września.