Lechici rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej

2021-01-08

Piłkarze Lecha Poznań zakończyli świąteczno-noworoczne urlopy. Do soboty będą trenować na bocznych boiskach stadionu przy Bułgarskiej, a w niedzielę wyruszą do Turcji na blisko dwutygodniowe zgrupowanie, na którym rozegrają cztery sparingi.

W środę wieczorem lechici pojawili się w klubie tylko, żeby przejść przed startem przygotowań do rundy wiosennej testy na obecność koronawirusa w organizmie. Nazajutrz pojawili się już skoro świt i jeszcze przed śniadaniem zostali tradycyjnie zważeni, mieli także pobraną krew. Przed południem rozpoczęli testy progresywne. Po południu zespół wyszedł po raz pierwszy w tym roku na boisko.  W piątek z kolei odbyła się druga część testów i wieczorne zajęcia o godzinie 17.

W niedzielę rano niebiesko-biali wyjadą do Berlina skąd polecą do tureckiej Antalyi, a dalej autokarem do Belek, gdzie spędzą blisko dwa tygodnie na zimowym zgrupowaniu. Tam rozegrają cztery sparingi. Po powrocie zostanie dokladnie tydzień do startu rundy wiosennej PKO Ekstraklasy.

Do treningów po urazach wracają bramkarz Mickey van der Hart oraz napastnik Filip Szymczak - obaj są już do dyspozycji sztabu szkoleniowego. Brakuje natomiast Niki Kacharavy, który w poniedziałek rano przeszedł zabieg stawu skokowego.

 

lechpoznan.pl/foto Przemysław Szyszka

 


 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,lechici-rozpoczeli-przygotowania-do-rundy-wiosennej.html