Lechita Kłecko nie zwalnia tempa szóste zwycięstwo z rzędu stało się faktem!

2019-10-27

Nie zwalniają tempa piłkarze Lechity Kłecko, który w sobotę 26 października odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach wielkopolskiej klasy okręgowej grupy 2. Podopieczni Piotra Kubalewskiego po bardzo zaciętym meczu tym razem komplet trzech punktów zapisali na swoim koncie w Ostrowite pokonując w 12 kolejce zespół miejscowych Czarnych w stosunku 6:3.

Spotkanie sobotnie dla Lechity Kłecko, ułożyło się od samego początku po ich myśli. W 10 minucie kłecczan na prowadzenie 1:0 przy asyście Bartosza Wiśniewskiego wyprowadził zdobytym golem Hubert Nowak. Na kolejną zdobytą bramkę przez piłkarzy Lechity Kłecko, trzeba było czekać aż do 34 minuty. Wtedy prowadzenie gości na 2:0 podwyższył Joachim Andrzejczak. Gospodarze zaraz po stracie drugiej bramki i wznowieniu gry  odpowiedzieli golem kontaktowym. Na listę strzelców gospodarzy wpisał się Piotr Piguła i Lechita Kłecko prowadził w tym momencie już tylko 2:1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu. W drugiej połowie zgromadzona publiczność na Stadion Gminny w Ostrowitem, była światkami zdobytych kolejnych sześciu goli. Z tym że goście strzelili ich cztery a gospodarze zaledwie dwa. I tak w 49 minucie w meczu był ponownie remis 2:2 po bramce zdobytej przez zawodnika gospodarzy Krystiana Augustyniaka. Nie upłynęło sześć minut a Lechita Kłecko ponownie wyszedł na prowadzenie 3:2. W polu karnym gospodarzy sobotniego meczu faulowany był Bartosz Wiśniewski a podyktowany rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Krygier. Dziesięć minut później czyli w 65 minucie Lechita podwyższył swoje prowadzenie do 4:2 zdobywając swojego czwartego gola po kolejnym podyktowanym rzucie karnym na jej korzyść. Tym razem faulowany w polu karnym Ostrowite był Kacper Serwatka, którzy zresztą okazał się pewnym egzekutorem jedenastki. Goście kolejny raz celnym trafieniem do bramki Lechity popisali się w 78 minucie. Tym razem na listę strzelców w zespole Czarnych wpisał się Łukasz Piguła i w meczu było 4:3 dla kłecczan. Wynik końcowy meczu a co za tym szóste zwycięstwo z rzędu podopieczni Piotra Kubalewskiego, przypieczętowali w końcówce sobotniego spotkania. Najpierw piątego gola dla Lechity zdobył Paweł Kadłubowicz a wynik końcowy spotkania 6:3 dla Lechity Kłecko ustalił w 85 minucie zdobyciem bramki Michał Kędziora. Po tym zwycięstwie Lechita Kłecko plasuje się w tabeli na drugim miejscu z zdobytymi 26 punktami. Na prowadzeniu MKS Dąbie z zdobytymi 28 oczkami.

A już w 2 listopada w kolejnym meczu mistrzowskim zespół Lechity Kłecko o godzinie 14.00 podejmować będzie drużynę CKS Zbiersk.

Skład Lechity Kłecko: Karol Zdanowski, Joachim Andrzejczak (60' Kacper Serwatka), Hubert Andrzejewski, Adrian Guzik (68' Kamil Roszkowiak), Michał Kaczor, Paweł Kadłubowicz, Mateusz Kriger, Hubert Nowak (75' Adam Kowalski), Jakub Wiśniewski (60' Sławomir Kasprzak), Damian Wiśniewski (81' Michał Kedziora), Bartosz Wiśniewski (88' Krystian Olszewski). TRENER: Kubalewski Piotr