Lechita Kłecko odnosi dziewiąte zwycięstwo z rzędu

2019-11-19

Zespół Lechity Kłecko, odniósł dziewiąte zwycięstw z rzędu w rozgrywkach w wielkopolskiej klasie okręgowej grupy 2. W 15 kolejce kłecczanie przed własną publicznością w sobotę 16 listopada pokonali zespół Orła Grzegorzew aż 5:1

W pierwszej części gry kłecczanie mieli minimalną przewagę, ale nie udokumentowali jej bramką. Z kolei goście mieli dwie okazje, ale za pierwszym razem napastnik z Grzegorzewa trafił w boczną siatkę, a przy drugiej szansie pewnie interweniował Daniel Wojciechowski. Tym samym oba zespoły na przerwę schodziły remisując z sobą bezbramkowo.

Strzelanie w 47. minucie dla Lechity Kłecko rozpoczął Sławomir Kasprzak, który wykorzystał dogranie wprowadzonego po przerwie Huberta Nowaka. Siedem minut później było już 2:0, tym razem to Hubert Nowak bezbłędnie wykorzystał świetne podanie od Michała Kaczora i pewnym strzałem przy słupku umieścił piłkę w siatce gości. Lechici poszli za ciosem już cztery minuty później. Piłkę w pole karne dośrodkował Nowak, a formalności dopełnił Paweł Kadłubowicz. Od 60. minuty Orzeł musiał grać w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Patryk Rosiński. Pomimo gry w dziesiątkę goście potrafili zdobyć bramkę w 70. minucie, po niezbyt pewnej obronie Wojciechowskiego do piłki dopadł Dariusz Małachowski i było już tylko 3:1 dla Lechity. Gospodarze odpowiedzieli po dziesięciu minutach. Faulowany w polu karnym został Bartosz Wiśniewski, a rzut karny na gola zamienił Mateusz Kriger, dla którego było to czwarte trafienie w tym sezonie. W doliczonym czasie gry wynik meczu na 5:1 ustalił Michał Kędziora, który z bliskiej odległości wykorzystał dokładne podanie od Huberta Nowaka.

Przed piłkarzami Piotra Kubalewskiego jeszcze jeden mecz w tym roku, w niedzielę 24 listopada zespół Lechity Kłecko przed własną publicznością zmierzy się w derbowym pojedynku z Pelikanem Niechanowo. Do tego meczu pierwotnie miało dojść 12 października lecz spotkanie zostało odwołane.

Skład Lechity Kłecko: Daniel Wojciechowski, Rafał Walczak (46' Bartosz Wiśniewski), Sławomir Kasprzak (75' Joachim Andrzejczak), Kacper Serwatka (46' Hubert Nowak), Adrian Guzik (71' Hubert Andrzejewski), Michał Kaczor (83' Damian Wiśniewski), Paweł Kadłubowicz (87' Michał Kedziora), Mateusz Kriger, Krzysztof Kubalewski, Kamil Roszkowiak, Jakub Wiśniewski. Trener Piotr Kubalewski.