Lechita Kłecko przegrywa na inauguracje nowego sezonu w Łobżenicy

2020-08-03

Od falstartu w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi grupy 1 sezonu 2020/2021 rozpoczął swoje zmagania piłkarskie beniaminek zespół Lechity Kłecko.

W sobotę 2 sierpnia podopieczni Piotra Kubalewskiego w inauguracyjnym meczu nowy sezon 2020/2021 podejmowani byli w Łobżenicy przez miejscowy zespół Pogoni. Beniaminek tej klasy piłkarskiej wyjazdu do Łobżenicy, nie zaliczy do udanych gdyż Lechita Kłecko uległ zdecydowanie miejscowej drużynie Pogoni w stosunku 4:1. Gospodarze prowadzenie 1:0 w meczu objęli dopiero w 40 minucie gry po golu zdobytym przez Jakuba Bazela. Kolejne trzy bramki piłkarze z Łobżenicy zaaplikowali drużynie z Klecka w drugiej już połowie. Najpierw prowadzenie gospodarzy 2:0 podwyższył w 50 minucie Zbigniew Barańczyk, gola numer trzy w 75 minucie na swoim koncie zapisał w ekipie Pogoni – Wojciech Węgrzyn, który w 77 minucie zdobył czwartą bramkę dla swojej drużyny, po której Łobżenica prowadziła 4:0. Kłecczanie w odpowiedzi na stracone cztery gole odpowiedzieli tylko jedną zdobytą bramką. W doliczonym czasie gry 90+3 gola honorowego dla zespołu prowadzonego przez Piotra Kubalewskiego zdobył Joachim Andrzejczak, który tym samym ustalił końcowy wynik meczu 4:1 dla Pogoni Łobżenica.

Na koniec należy nadmienić iż w meczu z Pogonią Łobżenica, zadebiutowało w zespole Lechity Kłecko aż trzech nowych graczy z pięciu pozyskanych przed nowym sezonem. I tak na boisku można było zobaczyć w akcji; Pawła Kulczaka poprzednio grającego w Formatonie Piast Łubowo, Nikodema Mirka wypożyczonego z Mieszka Gniezno oraz Yurii Zarchuk pochodzenia ukraińskiego.

A już w sobotę 8 sierpnia zespół z Kłecka zainauguruje nowy sezon 2020/2021 w wielkopolskiej V lidze grupie 1 meczem na własnym trenie. Tego dnia podopieczni Piotra Kubalewskiego o godzinie 15.00 zmierzą się przed własną publicznością z Huraganem Pobiedziska.

Skład Lechity Kłecko: Jakub Wiśniewski, Yurii Zarchuk, Paweł Kadłubowicz, Sławomir Kasprzak (60' Nikodem Mirek ), Adam Kowalski (60' Joachim Andrzejczak), Mateusz Kriger, Krzysztof Kubalewski, Paweł Kulczak (76' Kamil Janas), Kacper Serwatka, Jakub Wiśniewski, Damian Wiśniewski (83' Michał Kędziora), Daniel Wojciechowski