Lechita Kłecko przegrywa u siebie do zera z Polonią Chodzież

2020-11-22

Dotkliwej porażki w sobotę 21 listopada doznali w 17 kolejce wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 1 piłkarze Lechity Kłecko.

Podopieczni Piotra Kubalewskiego, tego dnia ulegli bowiem na własnym trenie wiceliderowi swojej grupy drużynie Polonii Chodzież a 6:0. Goście prowadzenie nad przedostatnią drużyną rozgrywek objęli już w 14 minucie meczu. Po strzale Adama Urbańskiego piłka do bramki Lechity Kłecko wpadła po rykoszecie zaskakując Daniela Wojciechowskiego i goście prowadzili 1:0. W 22 minucie kłecczanie przegrywali już 2:0. Tym razem golkipera gospodarzy lokując piłkę "zza kołnierz" zdobył Hubert Kantorowski. Kolejnego gola Polonia Chodzież zdobyła w 32 minucie po egzekwowanym rzucie karnym, którego na bramkę zaminił Oskar Machowski. Tuż przed zejściem na przerwę goście z Chodzieży, dominacje na boisku nad zespołem Lechity Kłecko udokumentowali zdobyciem czwartej bramki. Tym razem po błędzie w obronie golkipera Lechity – Daniela Wojciechowskiego pokonał w 43 minucie Adam Urbański. I Polonia Chodzież na przerwę schodziła prowadząc 4:0. Po zmianie stron wprawdzie podopieczni Piotra Kubalewskiego  starali się wypracowanymi sytuacjami strzeleckimi do zmiany niekorzystnego wyniku lecz nic z tego nie wynikało. Goście swoje zdecydowane zwycięstwo nad zespołem z Kłecka udokumentowali zdobyciem kolejnych dwóch goli w końcówce drugiej połowy. I tak na 5:0 prowadzenie zespołu z Chodzieży podwyższył w 85 minucie Szymon Szczęsny a wynik końcowy meczu na 6:0 ustalił w 90 minucie dla Polonii zdobyciem gola Radosław Kępczyński.

Ostatni mecz z rundy jesiennej i to zaległy z 9 kolejki zespół Lechity Kłecko rozegra w najbliższym czasie kiedy to w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego podejmować będzie drużynę Czarnych Czerniejewo.

Skład Lechita Kłecko: Daniel Wojciechowski, Bartosz Łuczak, Nikodem Mirek (60' Kacper Bodzieszyk), Hubert Andrzejewski (77' Adrian Guzik), Kamil Janas, Paweł Kadłubowicz, Sławomir Kasprzak, Michał Kędziora (46' Joachim Andrzejczak), Krzysztof Kubalewski, Jakub Wiśniewski (77' Rafał Walczak), Damian Wiśniewski