Lechita Kłecko przegrywa z Orkanem Śmiłowo

2021-05-04

Drugiej porażki z rzędu w rundzie rewanżowej doznali w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 1 trwającego sezonu piłkarze drużyny Lechity Kłecko.

Po wcześniejszej porażce w derbach powiatu gnieźnieńskiego, kiedy to zespół Lechity Kłecko uległ w Czerniejewie miejscowej drużyny Czarnych w stosunku 6:2. W poniedziałek 3 maja w meczu zaległym z 20 kolejki ligowej, która miała odbyć się 20 marca lecz została odwołana z powodu zagrożenia epidemicznego przeciwnikiem zespołu z Kłecka była ekipa Orkanu Śmiłowo. Kłecczanie i tym razem nie sprostali swojemu rywalowi i przegrali spotkanie jako gospodarze, do którego doszło w Trzemesznie gdyż boisko w Kłecku nie nadawało się do gry 1:5. Podopieczni Piotra Kubalewskiego poniedziałkowy mecz rozpoczęli całkiem nieźle gdyż od 21 minuty prowadzili z swoim rywalem 1:0 po golu Michała Kędziory. Potem było już znacznie gorzej. Kłecczanie bowiem w kolejnych minutach stracili dwie bramki i na przerwę schodzili przegrywając 2:1. Najpierw do stanu 1:1 w zespole gości zdobytą bramką w 27 minucie doprowadził Jakub Skwarek ten sam zawodnik w 39 minucie kolejnym zdobytym golem wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1. Zaraz po wznowieniu gry goście z Śmiłowa zaaplikowali drużynie z Kłecka kolejne trzy bramki nie tracąc przy okazji żadnej. W 52 minucie prowadzenie Orkanu na 3:1 podwyższył Patryk Koc, w 65 minucie kłecczanie przegrywali już 4:1 po bramce zdobytej przez Adriana Jagodzińskiego. Wynik końcowy meczu w Trzemesznie został ustalony w 90 minucie kiedy to gola w ekipie Orkanu Śmiłowo zdobył Damian Siwek. I mecz zakończył się zwycięstwem gości 5:1.

Kolejne spotkanie zespół Lechity Kłecko, rozegra w 8 maja kiedy to podejmować będzie o godzinie 16.00 ekipę Concordii Murowana Goślina.

Skład Lechity Kłecko: Karol Zdanowski, Damian Wiśniewski, Michał Kędziora (62' Rafał Walczak), Jakub Wiśniewski (76' Nikodem Mirek), Kacper Bodzieszyk (62' Kacper Serwatka), Kamil Roszkowiak, Sławomir Kasprzak (71' Kamil Janas), Paweł Kadłubowicz, Joachim Andrzejczak, Hubert Andrzejewski, Bartosz Łuczak