Lechita Kłecko przegrywa z Pogonią Łobżenica

2021-03-08

W sobotę 6 marca zespół Lechity Kłecko, zainaugurował rozgrywki ligowe w wielkopolskiej V lidze Red Box grupy 1 w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021.

Tego dnia podopieczni Piotra Kubalewskiego, na płycie boiska ze sztuczną nawierzchnią w Trzemesznie podejmowali niedawnego rywala zespołu Mieszka Gniezno drużynę Płogoni Łobżenica, która po serii rzutów karnych odpadła w meczu 1/16 Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego. Kłecczanie inauguracji rundy wiosennej nie zaliczą do udanych, gdyż ulegli oni swojemu rywalowi 3:2, który do przerwy prowadził zdecydowanie 3:0. Goście prowadzenie w sobotnim meczu objęli już w 7 minucie, kiedy to golkipera z Kłecka – Karola Zdanowskiego pokonał z podyktowanego rzutu karnego w ekipie Łobżenicy – Rafał Kubacki. W 15 minucie było już 2:0 dla gości z Łobżenicy, którzy ponownie bramkę zdobyli z egzekwowanego rzutu karnego, którego pewnym wykonawcą okazał się nie kto inny niż Rafał Kubacki. I kiedy wydawało się że Pogoń Łobżenica na przerwę będzie schodziła z bagażem zdobytych dwóch bramek. W 33 minucie po kapitalnej asysta Rafała Kubackiego bramkę na 3:0 dla gości zdobył najlepszy strzelec V ligi Wojtek Węgrzyn. I Pogoń Łobżenica na przerwę schodziła prowadząc 3:0.

Po zmianie stron i można mniemać ostrej ripoście trenera Piotra Kubalewkiego, zespół Lechity Kłecko wziął się do roboty stwarzając sobie raz po raz groźne sytuacje strzeleckie do zdobycia bramki kontaktowej. Kłecczanie swojego celu dopięli zbyt późno bo dopiero w końcówce sobotniego meczu. W 72 minucie prowadzenie gości 3:1 zmniejszył nowy nabytek Lechity Kłecko – Dominik Jabkiewicz. Z kolei w doliczonym czasie gry 90 +3 kłecczanie strzelili swojemu rywalowi drugą bramkę autorem, której okazał się Kamil Janas. I spotkanie mimo ambitnej postawy w drugiej połowie Lechity Kłecko zakończyło się dla nich porażką 3:2. Szkoda straconych punktów gdyż po porażce zespół Lechity Kłecko nie poprawił swojej pozycji w ligowej tabeli gdyż nadal ją zamyka.

W niedzielę 14 marca zespół z Kłecka, rozegra pierwsze swoje spotkanie wyjazdowe w rundzie rewanżowej sezonu 2020/2021. Tego dnia podopieczni Piotra Kubalewskiego o godzinie 14.00 podejmowani będą przez lidera tabeli ekipę Huraganu Pobiedziska.

Skład Lechity Kłecko: Karol Zdanowski, Bartosz Wiśniewski, Jakub Wiśniewski, Kamil Janas, Kacper Serwatka (73' Sławomir Kasprzak), Mateusz Kriger (58' Dominik Jabkiewicz), Michał Kaczor (70' Kacper Bodzieszyk), Joachim Andrzejczak, Rafał Walczak (73' Michał Kędziora), Nikodem Mirek, Bartosz Łuczak