Lechita Kłecko rundę jesienną zakończył na drugim miejscu!

2016-12-03

Trzy i pół roku po wycofaniu się Lechity Kłecko z rozgrywek seniorskich, w sierpniu po kilku miesiącach starań udało się ponownie wystartować w Klasie B grupy Poznań I.

Stworzona praktycznie od podstaw nowa drużyna zaliczyła bardzo dobrą rundę jesienną jako beniaminek występując w poznańskiej klasie B grupie 1, którą pokrótce teraz podsumujemy.

W inaugurującym meczu przyszło się kłecczanom zmierzyć z trudnym rywalem, który w poprzednim sezonie zajął 12. miejsce w Klasie A – KS Łopuchowo. Mimo tego, że Lechita Kłecko przegrywał w tym spotkaniu 0:1 udało im się odnieść zwycięstwo 4:2, a pierwszą bramkę dla zespołu w sezonie 2016/2017 zdobył Kacper Serwatka, który był najskuteczniejszym graczem Lechity w całej rundzie. Na drugi pojedynek piłkarze z Kłecka wybrali się do Kobylnicy, gdzie zmierzyli się z Meblorzem Swarzędz i po świetnym meczu rozbili gospodarzy aż 3:0. Był to rewanż z nawiązką za porażkę z Meblorzem 0:1 w Okręgowym Pucharze Polski. Niestety w trzeciej kolejce Lechita Kłecko doznał pierwszej porażki z IKP Olimpią Poznań, mecz był bardzo wyrównany, ale to piłkarze z Poznania cieszyli się po końcowym gwizdku sędziego. Na pocieszenie trzeba powiedzieć, że Olimpia jest zdecydowanym liderem grupy 1 poznańskiej B klasy, bez żadnej porażki na sowim koncie. Na szczęście porażka podziałała na kłecczan motywująco i już trzy dni później pewnie ograli na wyjeździe GKS Gułtowy 3:1, a za kolejne trzy dni przyszło zwycięstwo z Farą Pelikan Żydowo 2:0. Tydzień później Lechita Kłecko urządzili sobie ostre strzelanie w Szczytnikach, gdzie wygrali aż 11:3. Niestety później mecz został zweryfikowany, jako walkower na niekorzyść Lechity, przez co została im zapisana druga porażka w rozgrywkach. Gdyby nie ten walkower, to zespół z Kłecka byłby niepokonaną drużyną w spotkaniach wyjazdowych. Jak się okazało ten walkower podziałał na kłecczan bardzo mobilizująco i do końca rundy jesiennej zespół nie przegrał już żadnego meczu wygrywając kolejno z Przemysławem Poznań 3:1, Poznań FC 3:2 by następnie zremisować z Piastem Łubowo 0:0. W 10. kolejce Lechicie Kłecko znowu udało przekroczyć barierę 10 bramek rozbijając na wyjeździe Jadwiżański KS Poznań  aż 12:1. Tydzień później zespół Lechity Kłecko zaliczy liczył świetny comeback przeciwko Błękitnym Owińska i mimo, że przegrywał już 0:2, to odniósł zwycięstwo 3:2. Z kolei derbowy mecz 12. kolejki przeciwko Wełniance Kiszkowo zakończył się już w 69. minucie z wiadomych wszystkim przyczyn, a dwa tygodnie później po przerwanym spotkaniu drużyna z Kłecka dopisała sobie trzy punkty po orzeczeniu Wydziału Dyscypliny, która zweryfikowała to spotkanie jako walkower 3:0 na korzyść kłeczcan. Ostatni tegoroczny pojedynek z rundy jesiennej natomiast drużyna z Kłecka zakończyła remisem 1:1 z Lotnikiem Poznań.

W 13 rozegranych meczach aż dziewięciokrotnie Lechita Kłecko schodził zwycięsko z boiska, dwukrotnie przegrał oraz dwa razy dzielił  się punktami z swoimi rywalami. Kłecczanie w zakończonej rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 strzelili 37. bramek przy 14. straconych. Najczęściej do bramki przeciwników trafiał Kacper Serwatka, który zanotował sześć trafień, tuż zanim był Jakub Wiśniewski z pięcioma golami i Alan Tomkowiak z czterema. Wśród asystentów z dużą przewagą przodował Jakub Wiśniewski aż z ośmioma kluczowymi podaniami. Najwięcej minut na boisku spędził kapitan Lechity Kłecko - Krzysztof Kubalewski, który jako jedyny przekroczył barierę tysiąca minut, a miał ich dokładnie 1046. Zimę zespół z Kłecka spędzi na drugim miejscu - premiowanym awansem do Klasy A. Jednak możemy zapewnić wszystkich kibiców, że mamy ambicję, aby bić się o fotel lidera z Olimpią Poznań i na pewno nie odpuścimy.

Na koniec klub chciałby podziękować wszystkim, którzy swoją pomocą, czy też wkładem finansowym przyczynili się do reaktywacji oraz funkcjonowania naszego klubu, a są to: Burmistrz Miasta Kłecka Adam Serwatka, Gmina Kłecko, Inter-Lers Sp. z o.o., Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku, DJ Dawid Nowaczyk, Prezes GKS Lechita Kłecko Karol Grzechowiak oraz wszystkim członkom zarządu klubu. Największe podziękowania klub oraz drużyna składa również kibicom, którzy wspierali go podczas wszystkich spotkań rundy jesiennej.

Barw drużyny Lechity Kłecko w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 bronili:
Bramkarze: Michał Karwański, Daniel Wojciechowski

Obrońcy: Mateusz Wojnowski, Radosław Olszewski, Krzysztof Woźniak, Karol Grzechowiak, Stefan Grzechowiak, Krzysztof Kubalewski, Michał Kędziora, Jaku Gągalski, Patryk Sokołowski, Adrian Guzik

Pomocnicy: Piotr Saskowski, Jacek Szemborski, Krzysztof Osowski, Michał Kaczor, Jakub Wiśniewski, Bartosz Wiśniewski, Krzysztof Strycharz, Maciej Nowaczewski

Kolejka 12 - 5 listopada 2016
Lechita Kłecko 3-0 Wełnianka Kiszkowo  (wo)
przerwany w 69. minucie przy stanie 0-0 z powodu naruszenia nietykalności cielesnej sędziego przez zawodnika gości

Kolejka 13 - 12 listopada 2016
Lotnik-1997 Poznań 1-1 Lechita Kłecko