Lechita Kłecko w okręgówce Pelikan Niechanowo nadal w A klasie!

2019-06-16

W sobotę 15 czerwca dobiegły zmagania w poznańskiej klasie A grupie 1 sezonu 2018/2019. Tego dnia swój awans z drugiego miejsca do rozgrywek w poznańskiej klasie okręgowej zwycięstwem w następnym sezonie przypieczętowała drużyna Lechity Kłecko.

Podopieczni Piotra Kubalewskiego, na ostatnie spotkanie w sezonie 2018/2019 w poznańskiej klasie A grupie 1 udali się do Zalasewa gdzie byli podejmowani przez miejscowy zespół Antaresu. Przed tym spotkaniem istniał jeszcze cień szansy dla innego z przedstawicieli z naszego powiatu gnieźnieńskiego a mianowicie Pelikana Niechanowo zajmującego trzecie miejsce w ligowej tabeli, że to on przy potknięciu Lechity Kłecko awansuje po zakończonym sezonie 2018/2019 do poznańskiej okręgówki. Przypomnijmy iż oba zespoły przed sobotnim meczem dzieliła różnica jednego punktu w ligowej tabeli i wszystko było jeszcze możliwe. Do takiego jednak scenariusza nie doszło mimo że Pelikan Niechanowo, w ostatniej kolejce punkty w ligowej tabeli zapisał bez gry gdyż na Planty Niechanowskie nie dotarła ostatnia ekipa rozgrywek KS Łopuchowo. I spotkanie z pewnością zostanie zweryfikowane jako walkower 3:0 dla Pelikana Niechanowo. To w Zalasewie zespół Lechity Kłecko nie dał wyrwać sobie z rąk upragnionego awansu do poznańskiej okręgówki w sezonie 2019/2020 i po bardzo dobrym meczu pokonał zdecydowanie ekipę miejscowego Antaresu w stosunku 4:0. Kłecczanie na prowadzenie 1:0  w Zalasewie wyszli w 22 minucie gry po golu zdobytym przez Sławomira Kasprzaka. Tuż przed zejściem do szatni Lechita Kłecko, podwyższył swoje prowadzenie do 2:0. Bramkę na swoim koncie zapisał tym razem w ekipie gości Bartosz Wiśniewski. Pozostałe gole kłecczanie zdobywali już w drugiej połowie. Najpierw na 3:0 dla Lechity podwyższył prowadzenie w 48 minucie Paweł Kadłubowicz. A gola pieczętującego zwycięstwo podopiecznych Piotra Kubalewskiego w Zalasewie, którym to przypieczętowali swój awans do poznańskiej klasy okręgowej w sezonie 2019/2020 zdobył w 89 minucie Kamil Janas. Tym samym mecz zakończył się zwycięstwem Lechity Kłecko w stosunku 4:0.

Reasumując całe rozgrywki w poznańskiej klasie A grupie 1 sezonu 20918/2019 wygrała ekipa Meblorza Swarzędz. I to ona wraz z drugą drużyną rozgrywek czyli Lechitą Kłecko uzyskała awans w sezonie 2019/2020 do rozgrywek poznańskiej klasy okręgowej. Pelikan Niechanowo, zmagania zakończył na trzecim miejscu z startą jednego punktu do Lechity Kłecko i z pewnością przez pewien okres czasu będą z sytuacji braku awansu niezbyt zadowoleni. Można by rzec w tym miejscu że Pelikan Niechanowo, awans zaprzepaścił na własne życzenie przegrywając bezpośredni pojedynek derbowy z Lechitą Kłecko u siebie trzy kolejki wcześniej. Tak bywa że jeden jest wygranym a drugi niestety przegranym.

Skład Lechity Kłecko: Daniel Wojciechowski (88' Łukasz Hoffman), Paweł Kadłubowicz, Hubert Nowak (75' Kacper Bodzieszyk), Kamil Roszkowiak, Adrian Guzik (80' Patryk Tomaczak), Michał Kaczor, Sławomir Kasprzak, Mateusz Kriger, Krzysztof Kubalewski, Jakub Wiśniewski (65' Kamil Janas), Bartosz Wiśniewski (70' Michał Kędziora)