Lechita Kłecko wiceliderem tabeli!

2016-09-14

Trzecie zwycięstwo w sezonie 2016/2017 przy jednej porażce zapisali na swoim koncie piłkarze Lechity Kłecko, występujący jako beniaminek w rozgrywkach poznańskiej klasy B grup1.

W środę 14 września podopieczni Piotra Siudzińskiego, udali się do Głutów, gdzie rywalem w IV kolejce ligowej kłecczan była ekipa miejscowego Gminnego Klubu Sportowego. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zespołu Lechity Kłecko w stosunku 5:1. Mecz rozpoczął się dla kłecczan idealnie, już w 3 minucie Bartosz Wiśniewski zagrał piłkę do Piotra Saskowskiego, który plasowanym strzałem umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Dziesięć minut później kolejny groźny atak Lechitów, Damian Wiśniewski zagrywa do Kacpra Serwatki, a ten oddaję groźny strzał, który na rzut rożny sparował bramkarz. Gospodarze największe zagrożenie stworzyli po rzucie wolnym z ok 25 metrów, jednak czujny w bramce był Daniel Wojciechowski. W 28 minucie faulowany w polu karnym zostaję strzelec pierwszej bramki Piotr Saskowski, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kacper Serwatka i podwyższył rezultat spotkania na 2:0. Zaledwie dwie minuty później mógł paść trzeci gol Lechity Kłecko, ale Piotr Saskowski strzałem z powietrza trafił w spojenie bramki.

Druga połowa rozpoczęła się tym razem świetnie dla GKS Gułtowy, który wykorzystał błędy w defensywie kłecczan i już po upływie trzydziestu sekund zdobył kontaktowego gola 1:2. Druga część spotkania to pokaz nieskuteczności piłkarzy Lechity Kłecko, którzy w osobach Bartosza Wiśniewskiego, Stefana Grzechowiaka oraz Piotra Saskowskiego, próbowali pokonać bramkarza gospodarzy jednak nic z tego nie wyszło. W 77 minucie sędzia odgwizdał drugi rzut karny, tym razem faulowany był Kacper Serwatka, który sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość jednak tym razem bramkarz wyczuł jego intencję. Ostatni cios Lechita Kłecko zadał w środowym meczu gospodarzom w 82 minucie. Po szybkiej kontrze Piotr Saskowski wypuścił Damiana Wiśniewskiego w pojedynek sam na sam z bramkarzem z Gułtó, który nie miał problemu pokonaniem go i z ustaleniem wyniku na końcowego meczu 3:1dla Lechity Kłecko. Po tym zwycięstwie mimo jednej porażki  zespół z Kłecka awansował w ligowej tabeli na drugie miejsce.

Skład Lechity Kłecko: Daniel Wojciechowski, Krzysztof Kubalewski, Mateusz Wojnowski, Adrian Guzik (67' Radosław Olszewski) , Stefan Grzechowiak, Jacek Szemborski (56' Krzysztof Strycharz), Michał Kaczor, Bartosz Wiśniewski, Kacper Serwatka, Piotr Saskowski (84' Krzysztof Osowski), Damian Wiśniewski (85' Jędrzej Rataj)

GKS Gułtowy - GKS Lechita Kłecko 1:3 (0:2)
Bramki: P. Saskowski, K. Serwatka, D. Wiśniewski

Już w sobotę 17 września zespół Lechity Kłecko czeka spotkanie derbowe na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego z ekipą Fary Pelikan Żydowo. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na 16.00.