Lechita Kłecko wita się zwycięstwem z Klasą Okręgową!

2019-08-16

W czwartek 15 sierpnia podobnie jak Pelikan Niechanowo, nowy sezon 2019/2020 w rozgrywkach wielkopolskiej klasie okręgowej grupie 2 zainaugurowała drużyna Lechity Kłecko.

Podopieczni Piotra Kubalewskiego, tego dnia udali się do Strzałkowa gdzie byli podejmowani przez zespół miejscowego Polanina. Kłecczanie inaugurację jako beniaminek tych zmagań piłkarskich zaliczyli na piątkę gdyż pokonali zespół z Strzałkowa 2:1 pomimo że do 69. minuty przegrywali 0:1

Co do samego meczu to lechici zaatakowali groźnie już w 3. minucie, kiedy to Bartosz Wiśniewski uciekł środkiem boiska i został powalony na murawę przez ostatniego obrońcę gospodarzy. Sędzia ukarał defensora żółtą kartką, a rzut wolny wykonał sam poszkodowany. Strzał Bartka Wiśniewskiego poszybował jednak nad poprzeczką. Chwilę później następny zawodnik Polanina otrzymał żółty kartonik ponownie za faul na Bartku Wiśniewskim. Kolejny raz żółto-niebiescy zaatakowali po upływie kwadransa. Dwukrotnie bramkarza rywali próbował pokonać Michał Kędziora, ale obie próby zatrzymał golkiper ze Strzałkowa. W dalszej części pierwszej połowy gospodarze zagrażali bramce Lechity głównie po stałych fragmentach gry, ale ich próby były niecelne i na przerwę schodziliśmy przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron śmielej zaatakowali gospodarze. W 57. minucie dopięli swego i po dobrym dośrodkowaniu z rzutu różnego, piłkę strzałem głową w siatce umieścił Adam Jaszczak. Na odpowiedź kłecczan czekaliśmy 12 minut. Jakub Wiśniewski zagrał do swojego brata Bartosza, a ten na pełnej szybkości wpadł w pole karne i precyzyjnym strzałem przy słupku doprowadził do remisu 1:1. Lechita po wyrównującej bramce uwierzył, że mecz jest do wygrania i poszedł za ciosem w 81. minucie. Piłkę w pole karne dośrodkował Damian Wiśniewski, a tam sprytem wykazał się Sławomir Kasprzak, który trącił głową futbolówkę i tym zupełnie zmylił bramkarza przeciwników. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i z trudnego terenu Lwechita Kłecko wywiózł premierowe cenne trzy punkty.

Polanin Strzałkowo – Lechita Kłecko 1:2 (0:0)

bramki: 57’ – 69’ B. Wiśniewski, 81’ S. Kasprzak

Skład Lechita: D. Wojciechowski – K. Kubalewski, M. Kriger, A. Guzik, D. Wiśniewski, M. Kaczor, J. Wiśniewski (87’ K. Janas), B. Wiśniewski (75’ R. Walczak), K. Bodzieszyk (46’ S. Kasprzak), H. Andrzejewski (58’ A. Kowalski), M. Kędziora (46’ H. Nowak)

Kolejne swoje spotkanie w nowym sezonie 2019/2020 zespół Lechity Kłecko, rozegra 18 sierpnia. Wtedy to podopieczni Piotra Kubaleskiego zainaugurują rozgrywki u siebie podejmując o godzinie 11.00 ekipę Warty Dobrów.