Lechita Kłecko wygrana w ostatnim sprawdzianie przed ligą!

2019-03-23

W sobotę 23 marca zespół Lechity Kłecko, przygotowujący się do rundy wiosennej w poznańskiej klasie A grupie 1 sezonu 2018/2019, na własnym boisku rozegrał ostatni mecz kontrolny przed inauguracją ligi.

Przeciwnikiem trenera Piotr Kubalewski, który w sobotnim meczu miał do dyspozycji 18 zawodników, w tym dwóch testowanych Lechici pokonali beklasowy zespół UKS LIDER Szczytniki Czerniejewskie 4:1. Kłecczanie do przerwy prowadziliśmy 2:0 po bramce zdobytej głową przez Damiana Wiśniewskiego już w 6. minucie spotkania. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Michał Kaczor. W 28. minucie było już 2:0. Rafał Walczak dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a piłkę do własnej bramki wpakował zawodnik gości. 6 minut po przerwie do siatki gości trafił ponownie Damian Wiśniewski, a tym razem piłkę dograł mu Wojciech Występski. Piłkarze ze Szczytnik w 78. minucie wykorzystali błąd defensywy Lechity Kłecko i zdobyli honorową bramkę po przechwycie piłki przed polem karnym. Wynik spotkania na 4:1 w 88. minucie strzałem z rzutu karnego ustalił zawodnik testowany. Jedenastka została odgwizdana za faul na aktywnym Damianie Wiśniewskim.

Kłecczanie za tydzień zainaugurują rozgrywki ligowe w poznańskiej klasie A grupie 1 sezonu 2018/2019 wyjazdowym meczem z Jurandem Koziegłowy.