Lechita Kłecko zapewnia sobie kompletem punktów w ostatnich dwóch minutach meczu!

2019-05-19

Do sporych emocji piłkarskich doszło w sobotę 18 maja w Książu Wielkopolskim, w meczu 22 kolejki poznańskiej klasy A grupy 1 w którym miejscowa Pogoń podejmowała zespół Lechity Kłecko.

Mimo że Lechita Kłecko, zajmujący przed tym spotkaniem trzecie miejsce w ligowej tabeli po pierwszej połowie przegrywał 1:0 z swoim rywalem z Książa Wielkopolskiego, po golu zdobytym w 42 minucie przez Macieja Maćkowiaka. To jednak w drugiej połowie podopieczni Piotra Kubalewskiego, wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności piłkarskich i po zdobyciu dwóch goli sobotni mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając go ostatecznie 2:1. Najpierw na początku drugiej połowy kłecczanie za sprawą zdobytej bramki w 55 minucie przez Pawła Kadłubowicza doprowadzili do stanu 1:1. A w 88 minucie ten sam zawodnik dał zwycięstwo Lechicie Kłecko, zdobyciem drugiej bramki. Tyma samym komplet trzech punktów pojechał do Kłecka, co pozwoliło drużynie Lechity utrzymać po 22 kolejce ligowej wysokie trzecie miejsce w ligowej tabeli poznańskiej klasy A grupy 1.

Teraz zespół z Kłecka czeka kolejne spotkanie. 25 maja bowiem Lechita na własnym trenie zmierzy się w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego z Piastem Łubowo. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 16.00

Skład Lechity Kłecko: Paweł Kadłubowicz, Hubert Nowak (67' Michał Kedziora), Adrian Guzik, Michał Kaczor, Sławomir Kasprzak, Krzysztof Kubalewski, Rafał Walczak (82' Kamil Stawny), Jakub Wiśniewski (85' Kamil Janas), Damian Wiśniewski, Bartosz Wiśniewski, Daniel Wojciechowski.