Lechita z pierwszymi punktami Piast zapłacił frycowe!

2016-08-28

W niedzielę po okresie przygotowawczym na boiska piłkarskie wybiegły drużyny w poznańskiej klasie B grupie 1 ażeby powalczyć o pierwsze punkty ligowe w nowym sezonie 2016/2017.

W stawce 14 drużyn uczestniczących w tych zmaganiach piłkarskich oprócz starych wygów z powiatu gnieźnieńskiego mowa tutaj o Wełnaince Kiszkowo oraz Farze Pelikan Żydowo. Po okresie rozbratu z zmaganiami ligowymi w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu, do walki o pierwsze punkty nowego sezonu 2016/2017 przystąpiło dwóch debiutantów z naszego powiatu gnieźnieńskiego a mianowicie Lechita Kłecko oraz Piast Łubowo. W zakończonych spotkaniach z udziałem obu naszych reprezentantów odnotowano na inauguracje nowego sezonu zwycięstwo oraz porażkę

GKS Lechita Kłecko - KS Łopuchowo 4:2 (3:1)

Pierwsze punkty na swoim koncie po trzech sezonach rozbratu z rozgrywkami ligowym w ramach WZPN Poznań, w nowym sezonie 2016/2017 zapisali piłkarze Lechity Kłecko. Zespół prowadzony przez Piotra Śiudzińskiego, w niedzielę 27 sierpnia na własnym trenie zmagania ligowe zainaugurował meczem z drużyną KS Łopuchowa. Powrót do rozgrywek i walka o punkty mistrzowskie w poznańskiej klasie B grupie 1, okazała się bardzo udana gdyż kłecczanie pokonali swojego rywala w stosunku 4:2 mimo że to on zdobył pierwszego gola w tym meczu prowadząc z kłecczanami 0:1. Goście bowiem wyszli na prowadzenie w 34 minucie po szybkiej kontrze. W 37 min kłecczanie jednak doprowadzili do stanu 1:1.  Kacper Serwatka oddał strzał  na bramkę przyjezdnych a piłka odbiła się od obrońcy zmieniając tor lotu i zmyliła golkipera gości wpadając do jego bramki. Dwie minuty później Lechita Kłecko prowadził już w stosunku 2:1. Sfaulowany w polu karnym gości został Damian Wiśniewski, a rzut karny na bramkę zamienił Kacper Serwatka. Chwilę po wznowieniu gry podała trzecia bramka dla Lechity Kłecko. Piłkę w polu karnym otrzymał Piotr Saskowski i pewnym strzałem podwyższa rezultat na 3:1, którym zakończyła się pierwsza część spotkania dla Lechity Kłecko.

Po zmianie stron zaraz dwie minuty po wznowieniu gry sędzia prowadzący to spotkanie podyktował tym razem rzut karny dla Łopuchowa, który został zresztą  zamieniony na gola i Lechita Kłecko prowadził w tym momencie 3:2. W 58 minucie gospodarze ustalili końcowy wynik meczu na 4:2. Bartosz Wiśniewski zagrywa prostopadłą piłkę do Artura Kolmera, a kapitan Lechity Kłecko nie marnuje okazji pakując po raz czwarty piłkę do bramki gości. Po stracie czwartego gola goście już nie byli tak aktywni jak wcześniej, a Lechita Kłecko spokojnie kontrolował przebieg meczu dowożąc wynik do końca.

Skład Lechity Klecko: Michał Karwański, Krzysztof Kubalewski, Mateusz Wojnowski, Michał Kędziora, Radosław Olszewski, Piotr Stefankiewicz (40' Alan Tomkowiak) Kacper Serwatka, Bartosz Wiśniewski, Piotr Saskowski (62' Patryk Sokołowski) Damian Wiśniewski (75' Krzysztof Woźniak) Artur Kolmer (89' Krzysztof Osowski)

Kolejny mecz Lechity Kłecko:

03.09.2016 – godz. 13.00 - MEBLORZ SWARZĘDZ  - LECHITA Kłecko

GKS Piast Łubowo -  IKP Olimpia Poznań 0:1 (0:2)

W niedzielę 27 sierpnia o pierwsze punkty ligowe w ramach rozgrywek WZPN Poznań, nowego sezonu 2016/2017  w poznańskiej klasie B grupie 1,walczył inny debiutant z naszego powiatu zespół Piasta Łubowo. Przypomnijmy iż ostatni raz łubowianie o punkty mistrzowskie w ramach WZPN Poznań , walczyli w tej samej klasie rozgrywkowej aż sześć lat temu a było to w sezonie 2003/2004. Podopieczni Arkadiusza Kościańskiego, inauguracji rozgrywek ligowych na własnym trenie w przeciwieństwie do Lechity Kłecko, nie zaliczą do udanych. Łubowianie bowiem przed własną publicznością zapłacili przysłowiowe ,,frycowe” i po dość dobrym meczu ulegli ekipie IKP Olimpii Poznań w stosunku 2:0. Goście na prowadzenie 1:0 wyszli po dwóch kwadransach pierwszej połowy, po golu zdobytym przez Marcina Daniela. Mimo kilku dogodnych sytuacji strzeleckich  do doprowadzenia do remisu w wykonaniu piłkarzy z Łubowa, wynik pierwszej połowy nie uległ zmianie. I łubowianie do szatni schodzi przegrywając z poznaniakami jedną bramką. Po zmianie stron na początku drugiej połowy gospodarze mieli okazję do zdobycia pierwszej bramki w nowym sezonie i doprowadzenia do remisu. Niestety tak się nie stało gdyż Krystian Grzesiak, w sytuacji sam na sam z golkiperem gości zamiast posłać piłkę do jego bramki to z 6. metra trafił nią wprost w barkarza Olimpii. I kiedy po tej akcji wydawało się że kwestią czasu jest jak  łubowianie zdobędą gola doprowadzając do remisu a były ku temu okazje, to goście w 70 minucie strzelili drugą bramkę, którą ustalili końcowy wynik meczu na 2:0 dla IKP Olimpii Poznań.

Skład Piasta Łubowa: Maciej Kołodziejczak, Łukasz Reszelewski, Przemysław Wiśniewski, Tomasz Wiśniewski, Paweł Kulczak, Patryk Kanclerz, Kamil Worbs (Bartosz Gładki – Przemysław Wolkiewicz), Kamil Maciejewski (Maciej Adamski), Damian Grzesiak, Krystian Grzesiak (Łukasz Kujawa), Filip Adamski