Lekcja basketu od poznanianek

2020-01-12

W rozegranym w sobotę, 11 stycznia meczu pierwszej rundy play-off rozgrywek w kategorii U14 koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno przegrały wysoko z bardzo silną drużyną MUKS-u Poznań w stosunku 108:42.

Po pierwszych dwóch minutach gry na tablicy wyników było 6:2 dla koszykarek z Poznania. Minutę później punkty dla MUKS-u zdobyła Owczarzak. W 4 minucie Owczarzak trafiła za trzy i poznanianki prowadziły 11:2. W 5 minucie niecelnie za trzy rzuciła Karina Daniuk. Na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty Basketki przegrywały już 4:22. Po pierwszej części gry było 32:6 dla przyjezdnych.

Druga kwarta rozpoczęła się do punktów koszykarek z Poznania. Po dwóch minutach było 38:6. Pół minuty później po ładnej akcji gnieźnianek punkty dla TS Basket zdobyła Julia Kosmecka. W 5 minucie ta sama zawodniczka dobiła niecelny rzut Kariny Daniuk. Kilkanaście sekund później za trzy punkty rzuciła Karina Daniuk i było 13:52. W 8 minucie po indywidualnej akcji punkty dla TS Basket zdobyła Gabriela Święszkowska. Do przerwy koszykarki z Pierwszej Stolicy przegrywały z MUKS-em Poznań 17:61.

Po przerwie kilka punktów z rzędu zdobyły koszykarki MUKS-u Poznań. Po dwóch minutach Basketki przegrywały 19:67. Minutę później punkty dla gnieźnianek zdobyła Julia Kosmecka. W 5 minucie trafienie dla poznanianek zaliczyła Cabańska, która otrzymała wcześniej dobre podanie od Jałochy. Minutę później punkty dla MUKS-u Poznań rzuciła Płosaj. Na dwie minuty przed końcem trzeciej odsłony Basketki przegrywały 21:83. Po trzech kwartach MUKS prowadził 85:25.

Na początku czwartej odsłony „trójkę” rzuciła Cabańska. W 2 minucie punkty po przechwycie w środkowej części boiska zdobyła Karina Daniuk. W 4 minucie było 96:29 dla gości. Chwilę później punkty dla MUKS-u zdobyła Kupczyk. W 7 minucie punkty dla zawodniczek z Poznania zdobyła Napierała. Na dwie minuty przed końcową syreną koszykarki MUKS-u prowadziły z Basketkami 102:33. Kilkanaście sekund później punkty dla gnieźnieńskiej drużyny zdobyła Julia Kosmecka. Ta sama zawodniczka kilka akcji później ponownie zapunktowała. Ostatecznie koszykarki TS Basket Gniezno przegrały wysoko z MUKS-em Poznań 42:108.

-Jestem zaskoczony grą. Prawdopodobnie stres dokonał swego. Nie zagrały to co powinny zagrać. To ma przełożenie później na wynik. Poznanianki według mnie są pretendentem do Mistrzostw Polski, a gnieźnianki zobaczymy, jak daleko pójdzie. Czeka nas następny mecz ze Swarzędzem. Teraz wyjeżdżamy do Ostrowa. Sądzę, że ten mecz pójdzie nam lepiej, a mecz, który zaważy będzie z Liderem Swarzędz. –powiedział po meczu trener koszykarek TS Basket Gniezno, Andrzej Drygała.

TS Basket Gniezno-MUKS Poznań 42:108 (6:32, 11:29, 8:24, 17:23)

Punkty:
TS Basket Gniezno: Daniuk 13, Święszkowska 10, Kosmecka 10, Wiśniewska 9, Kaczmarek, Małkowska, Kląskała, Wygryz, Salczyńska, Czyżak, Manuszak, Cieślewicz.

MUKS Poznań: Owczarzak 20, Cabańska 17, Kupczyk 16, Napierała 14, Szymańska 9, Jałocha 7, Bladocha 7, Płosaj 5, Antoniak 4, Begier 4, Łepkowska 3, Lasek 2.