Lekcja futbolu po Lubońsku

2019-10-13

Ósmą już porażkę w dziewiątej kolejce rundy jesiennej wielkopolskiej klasy A grupy IX zapisali na swoim koncie piłkarze beniaminka tych rozgrywek zespół WKS Owieczek.

W sobotę 12 października podopieczni Mateusza Cieślińskiego, udali się do Lubonia gdzie byli podejmowani przez zespół miejscowej ekipy Lubońskiego 1943. Owce tego wyjazdu nie będą wspominali dość dobrze gdyż spotkanie przegrali zdecydowanie 1:7 i nadal przy jednym zwycięstwie zamykają ligową tabele w swojej grupie. Gospodarze prowadzenie w meczu objęli dość szybko bo już w 11 minucie. Na prowadzenie 1:0 Luboński 1943 wyprowadził zdobytym golem Jakub Rosołowicz. Drugie celne trafienie do bramki Owiec gospodarze zapisali dopiero w 32 minucie. Bramkę dla miejscowych zdobył  Radosław Kaszuba. W 42 minucie został ustalony wynik pierwszej połowy po bramce zdobytej przez Łukasza Lekiera. I zespół Lubońskiego 1943 Luboń do szatni schodził prowadząc zdecydowanie z WKS Owieczkami w stosunku 3:0. Po zmianie stron gospodarze nadal kontynuowali swój festiwal strzelecki przy niemocy zdobywania bramek przez swojego rywala. W tej części gry Luboński 1943 zaaplikował ekipie z Owieczek kolejne cztery gole tracąc przy okazji jednego. I tak w 63 minucie czwartego gola dla gospodarzy zdobył Radosław Kaszuba i było już 4:0. Następne dwie bramki, po których gospodarze  prowadzili 6:0 zapisał na swoim koncie Łukasz Lekier a było to w 66 i 73 minucie meczu. Jak się później okazało Lekier zdobyciem tych dwóch goli i przy wcześniejszym jednym ustrzelił w sobotnim spotkaniu hat-tricka.  Owce swoją niemoc strzelecką przełamały dopiero w końcówce sobotniego spotkania. W 82 minucie bowiem goście zdobyli jedynego honorowego gola zmniejszając tym samym prowadzenie Lubońskiego 1943 do 6:1. Autorem bramki w zespole WKS Owieczek okazał się Radosław Neumann. Odpowiedź na straconego gola  gospodarzy była wręcz natychmiastowa. W 84 minucie za sprawa zdobytej siódmej bramki w całym meczu przez Pawła Mokrzyckiego zespół Lubońskiego 1943 Luboń ustalił  końcowy wynik tej potyczki piłkarskiej na 7:1.

Teraz zespół WKS Owieczek czeka kolejna potyczka piłkarska. W niedzielę 20 października podopieczni Mateusza Cieślińskiego zmierzą się z ekipa Lasu Puszczykowo. Do tego meczu dojdzie w Owieczka a początek spotkania zaplanowano na godzinę 12.00.

Skład WKS Owieczki: Damian Pankowski, Damian Tomczak, Radosław Neumann. Kamil Grzybowski, Igor Chojnacki (46' Patryk Owocki), Filip Jagodziński, Błażej Fedyszyn (65' Adrian Łucki), Jakub Kierzek, Jakub Łopyta (46' Stefan Grzechowiak), Dawid Łucki, Paweł Pasternak (60' Dominik Kierzek). Trener: Mateusz Cieśliński