Lekcja futbolu po poznańsku

2015-09-19

Po pięciu zwycięstwach z rzędu juniorzy starsi Mieszka, występujący w I lidze wojewódzkiej grupie A 1. zaznali pierwszej porażki w nowym sezonie 2015/2016.

W sobotę 19 września podopieczni Przemysława Urbaniaka, udali się do Poznania, gdzie byli podejmowani przez swoich rówieśników z drugiego zespołu Lecha. Liderujący w ligowej tabeli wspólnie z Włókniarzem 1925 Kalisz, gnieźnianie pierwszy raz w trwającym sezonie 2015/2016 po pięciu zwycięstwach z rzędu zaznali pierwszej goryczy porażki. Młodzi piłkarze z grodu Lecha, w meczu który od początku do końca przebiegał pod dyktando drugiego zespołu Lecha Poznań musieli uznać wyższość swego rywala przegrywając z nim wysoko bo aż 6:0. Wszystkie sześć goli gnieźnianie w sobotnim meczu stracili po ewidentnych swoich błędach. Gospodarze do przerwy z mieszkowcami prowadzili 3:0 po golach zdobytych w 14, 30 i 40 minucie trzy kolejne bramki poznaniacy zaaplikowali gnieźnianom już w drugiej połowie spotkania w 49, 55, i 78 minucie, którymi przypieczętowali swoje zdecydowane zwycięstwo. Jak stwierdził w rozmowie telefonicznej szkoleniowiec młodych mieszkowców Przemysław Urbaniak – Porażka z drugim zespołem Lecha Poznań, była zasłużona nasz zespół w przeciwieństwie do gospodarzy nie stworzył sobie przez 90 minut klarownej sytuacji do zdobycia bramki honorowej. Uważam że taki zimny prysznic po pięciu wygranych z rzędu meczach przyda się moim podopiecznym i zmotywuje ich do dalszej wytężonej pracy ażeby poprawić kilka elementów w grze na boisku co da efekt w następnych meczach w postaci zdobywaniu bramek.

Skład juniorów starszych Mieszka Gniezno: Miczyński, Siwka, Śmiłowski, Franczak, Warsiński, Kaczmarek, Sanok, Dudek, Śmigowski, Danielewicz, Kaźmierczak.
Rezerwa: Kiełpiński, Napierała, Połatyński, Krupka, Śliwiński.

Następne spotkanie mistrzowskie zespół juniorów starszych Mieszka Gniezna, rozegra w niedzielę 27 września, kiedy to na własnym trenie podejmować będzie o godzinie 11.00 zespół Jaroty Jarocin.