Lekkoatleci MKS Gniezno z medalami Mistrzostw Wielkopolski

2017-06-13

W dniach 10-11 czerwca na stadionie lekkoatletycznym położonym w Lasku Golęcińskim w Poznaniu rozegrane zostały mistrzostwa województwa wielkopolskiego w lekkiej atletyce juniorów i juniorów młodszych.

W sobotę w biegu na dystansie 1500m mężczyzn zwyciężył Kacper Kwapiszewski z wynikiem 4:07,39, drugie miejsce zajął jego kolega klubowy Jakub Lewandowski. uzyskując wynik 4:11,75. Na tym samym dystansie w kategorii kobiet złoty medal zdobyła Michalina Gorczyńska z wynikiem 5,17,23. W drugim dniu mistrzostw  zawodnicy z Gniezna startowali na dystansach dwukrotnie dłuższych. Kacper Kwapiszewski zwyciężył ponownie, uzyskując wynik 9:16,18, Jakub Lewandowski z wynikiem 9:22,87 zdobył brązowy medal. W biegu kobiet na dystansie 3000m wystąpiła  Julia Kossakowska, która zdobyła srebrny medal z wynikiem 11:21,34.  Michalina Gorczyńska w niedzielnych zawodach wystąpiła w biegu na dystansie 800m zdobywając brązowy medal.  Uzyskane wyniki dają szanse na  udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia w Warszawie. Oficjalna lista uprawnionych do startu w zawodach centralnych zostanie ogłoszona przez Polski Związek Lekkiej Atletyki  1 lipca 2017.