Lekkoatleci MKS-MOS wrócili ze zgrupowania w Szklarskiej Porębie

2015-03-02

W drugim tygodniu ferii zimowych zawodniczki i zawodnicy sekcji lekkoatletycznej MKS - MOS Gniezno uczestniczyli w zimowym obozie przygotowawczym w Szklarskiej Porębie.

Niemal dwudziestoosobowa grupa młodych gnieźnieńskich lekkoatletów  brała głównie udział w zajęciach biegowych, a także budujących wytrzymałość marszach górskich. Uczestnicy obozu mieli też możliwość skorzystania z uroków zimy, a jeden dzień podczas zgrupowania został poświęcony w całości na zajęcia narciarskie. Bardziej zaawansowani zawodnicy od razu udali się na trasy zjazdowe na Szrenicy. Początkujący po wcześniejszych zajęciach na bardziej płaskich stokach mieli też możliwość sprawdzenia swych umiejętności na „Puchatku” - najpopularniejszej trasie zjazdowej w Szklarskiej Porębie.

 

- Celem obozu było przygotowanie się do startu w zawodach przełajowych, które rozpoczną się w połowie marca mistrzostwami województwa,  a zakończą w kwietniu startem w mistrzostwach Polski juniorów  oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.   Zajęcia sportowe  odbywały się dwa raz w ciągu dnia, obejmowały zarówno  trening lekkoatletyczny, jak  również wycieczki górskie do pobliskich schronisk. Dzięki lokalizacji hotelu w  pobliżu wyciągu narciarskiego na Szrenicę mogliśmy doskonalić formę jeżdżąc na nartach i snowboardach a  także skorzystać z odnowy biologicznej  podczas pobytu w aquaparku w Karpaczu. Już od wtorku wznawiamy zajęcia w Gnieźnie. Wszystkich chętnych chcących rozpocząć przygodę z lekka atletyką zapraszamy na treningi odbywające się we wtorki i piątki o 15.30 w hali I LO przy ul. Kostrzewskiego - powiedział podsumowując zgrupowanie trener Paweł Gorczyński.

 

Radosław Kossakowski/ foto  Paweł Gorczyński i Radosław Kossakowski

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,lekkoatleci-mks-mos-wrocili-ze-zgrupowania-w-szklarskiej-porebie.html