Lider Bioform Swarzędz po raz drugi lepszy od TS Basket Gniezno

2023-01-22

W sobotę, 21 stycznia koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno rozegrały kolejny mecz z rundy rewanżowej w ramach ligi U17, a ich rywalem w Swarzędzu była ekipa Lidera Biofarm.

W pierwszym spotkaniu, do którego doszło w Gnieźnie w hali im. bł. Jolenty w ramach IV kolejki ligowej w dniu 15 grudnia 2022 roku  lepszymi w tej konfrontacji okazały się młode koszykarki z Swarzędza pokonując TS Basket w stosunku 87:65. Podopieczne Andrzeja Drygały na sobotnie spotkanie rewanżowe do Swarzędza jechały z zadaniem ażeby swoim rywalką zrewanżować się za pierwszą porażkę na domowym terenie. Dodatkowemu smaczkowi tego meczu dodawał fakt iż było ono zaliczanie do tego na szczycie ligowej tabeli gdyż rywalizowały pod koszem pomiędzy sobą pierwszy zespół z drugim w ligowej tabeli. Spotkanie mimo że miało zacięty przebieg i po pierwszej połowie zakończyło się remisem 40:40. Pierwszą kwartę sobotniego meczu wygrały swarzędzanki 15:10 zaś drugą gnieźnianki zdecydowanie 17:9. To ostatecznie po raz drugi w sezonie 2022/2023 w rozgrywkach ligi U17 okazał się zespół Lidera Biofarm Swarzędz ogrywając drugą drużynę rozgrywek wielkopolskiej ligi koszykówki TS Basket Gniezno, która ma już zapewniony awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w stosunku 72:53. O drugiej porażce Basketek w jeszcze trwającym sezonie 2022/2023 z zespołem z Swarzędza zadecydowała druga odsłona sobotniego meczu. Podopieczne Andrzeja Drygały bowiem obie kwarty drugiej części spotkania przegrały trzecią 13:16 a ostatnią czwartą zdecydowanie bo 13:32. Co w końcowym obrachunku całego meczu dało dziewętnastowe zwycięstwo Lidera Biofarm Swarzędz.

Teraz zespół TS Basket Gniezno, czaka przerwa w rozgrywkach U17 spowodowana feriami zimowymi. Podopieczne Andrzeja Drygały do gry wrócą 18 lutego kiedy to udadzą się do Koszalina na mecz z tamtejszym Klubem Sportowym KSKK.

Lider Biofarm Swarzędz – TS Basket Gniezno  72:53 (15:10, 9:17, 16:23, 32:13)

Punkty dla Lidera Biofarm Swarzędz zdobyły: Majak – 34, Kubiak – 19, Cabańska – 7, Kupczyk – 6, Stańczyk – 2, Barańska – 2, Łuczak – 2

Punkty dla TS Basket Gniezno zdobyły: Daniuk – 25, Kosmecka  - 15, Kozyra – 7, Kacprowska – 4, Manuszak – 2