Lider lepszy od KS Gniezno

2014-03-23

W wyjazdowym meczu 12. kolejki rozgrywek I ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno został pokonany w Pniewach przez lidera rozgrywek - Red Dragons 4:2. Smoki przypieczętowały tym samym awans do futsalowej ekstraklasy.

Spotkanie rozegrane w sobotę, 22 marca, w  hali sportowo-widowiskowej OSiR przy ul. Wolności w Pniewach było dość wyrównane, chociaż gospodarze prowadząc od 9. minuty ani razu nie mogli czuć się zagrożeni. Do przerwy po golach Adama Wachońskiego i grającego trenera  Łukasza Frajtaga Czerwone Smoki prowadziły 2:0. W drugiej części meczu gnieźnianie zaczęli odrabiać straty. W 26. minucie nieporozumienie w polu karnym gospodarzy wykorzystał Jacek Sander strzelając z bliskiej odległości. Gospodarze odpowiedzieli niemal natychmiast powiększając jeszcze przewagę. Najpierw w  28. minucie Adam Wachoński otrzymując podanie na wolne pole z prawego skrzydła uderzył zewnętrzną częścią stopy z około 10 metrów podwyższając na 3:1, a minutę później czwartego gola dla gospodarzy zdobył Michał  Ozorkiewicz kończąc  celnym strzałem szybki kontratak.  W końcówce gnieźnianie odrobili część strat. Grając pięcioma zawodnikami w ataku przeprowadzili skuteczną trójkową akcję zakończoną  trafieniem Mateusza Zaborskiego. Ostatecznie w derbach Wielkopolski górą byli pniewianie zwyciężając 4:2, a to oznacza, że Czerwone Smoki już na dwie kolejki przed zakończeniem zmagań  zapewniły sobie awans do futsalowej  ekstraklasy.

Red Dragons - KS Gniezno 4:2 (2:0)
Red Dragons -  Adam Wachoński - 2 (9’, 28,), Łukasz Frajtag - 1 (16’), Michał Ozorkiewicz - 1 (29’)
KS Gniezno - Jacek Sander - 1 (26’),  Mateusz Zaborski - 1 (40’)

Red Dragons -  Maciej Foltyn, Rafał Roj, Michał Roj, Adam Wachoński, Łukasz Frajtag, Patryk Hoły, Dawid Kliszewski, Michał Ozorkiewicz, Szymon Piasek, Adrian Skrzypek, Patryk Zdankiewicz, Jakub Szukała

KS Gniezno - Damian Lewartowski,  Mariusz Sawicki, Jacek Sander,  Dariusz Rychłowski, Adam Heliasz, Piotr Błaszyk, Dawid Walczak, Paweł  Kaźmierczak, Patryk Zajkowski, Krzysztof Chudziński, Mateusz Zaborski, Marcin Greser, Krystian Andrzejczak