Lider nadal niepokonany!

2016-10-02

Siódme zwycięstwo na swoim koncie w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupie 1, odnotowali na swoim koncie w sobotę 1 października w trwającym sezonie 2016/2017 piłkarze Czarnych Czerniejewo.

Podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, siódme zwycięstwo z rzędu jako jedyny nasz przedstawiciel z powiatu gnieźnieńskiego w tej klasie rozgrywkowej zapisali na swoim koncie w meczu wyjazdowym w Swarzędzu pokonując miejscowy zespół Lidera po dość zaciętym meczu w stosunku 4:3. Sobotnie spotkanie dla czerwono-czarnych rozpoczęło się dość niekorzystnie, gdyż w od 10 minuty przegrywali oni z gospodarzami meczu 1:0 po zdobytej bramce przez jednego zawodnika z Swarzędza. Podopieczni Macieja Lisieckiego, jednakże szybko otrząsnęli się z straconego gola i już pięć minut później czyli w 15 minucie doprowadzili do stanu 1:1. Gola dającego remi drużynie z Czerniejewa, zdobył po dośrodkowaniu piłki przez Dominika Jabkiewicza w zespole Czarnych - Patryk Malinger pokonując bramkarza gospodarzy strzałem z 8. metra. W 18 minucie drużyna z Czerniejewa zdobyła drugiego gola, którym objęła prowadzenie 2:1. W polu karnym gospodarzy faulowany był Patryk Malinger a podyktowany rzut karny na bramkę zamienił grający trener Maciej Lisiecki. Kolejna bramka dla Czerniejewa, została zdobyta w 30 minucie meczu. Gola podwyższającego prowadzenie gości na 3:1 zdobył ponownie grający trener Maciej Lisiecki, który tym razem golkipera gospodarzy pokonał bezpośrednim uderzeniu piłki z 25. metra z wykonywanego rzutu wolnego po wcześniejszym faulu na Patryku Malingerze. I kiedy wydawało się że zdecydowanym prowadzeniem zakończy się pierwsza połowa meczu dla zespołu z Czerniejewa. Gospodarze w 42 minucie przed zejściem na przerwę zdobywając drugą bramkę zmniejszyli prowadzenie czerwono-czarnych do 3:2.

O siódmym zwycięstwie z rzędu zespołu z Czerniejewa, zadecydowała druga połowa sobotniego meczu, w której to lider tabeli zaaplikował swojemu rywalowi jedną bramkę przy okazji tracąc też jednego gola. Początek drugiej części meczu podobnie jak to było w pierwszej połowie rozpoczął się dla czerwono-czarnych od straty gola. W 65 minucie gospodarze bowiem doprowadzili do stanu 3:3. Na szczęście ostatnie słowo w tej potyczce piłkarskiej należało do zespołu z Czerniejewa, który w 85 minucie za sprawą zdobytego czwartego gola ustalił końcowy wynik sobotniego spotkania na 4:3. Gola na wagę zwycięstwa i kompletu trzech punktów  dla drużyny z Czerniejewa, zdobył Sławomir Staniszewski pokonując bramkarza gospodarzy po uderzeniu piłki z wykonywanego rzutu wolnego z około 35. metra, która wpadła w samo jej okienko. Tym zwycięstwem zespół Czarnych Czerniejewo, utrzymał swoje przodownictwo w ligowej tabeli poznańskiej klasy A grupy 1 i po rozegraniu siedmiu meczy ma w swoim dorobku zdobyte 21 punktów.
Na koniec należy nadmienić iż oba zespoły sobotni mecz kończyły w dziesiątkę. Najpierw w 22 minucie bezpośrednio czerwoną kartkę ujrzał i plac gry musiał opuścić w szeregach Czerniejewa – Bartosz Kozioł. Z koeli w 72 minucie za drugą żółtą kartkę w następstwie czerwoną kartkę z boiska został usunięty zawodnik Swarzędza. A zaraz po zakończeniu spotkania drugą czerwoną kartką za uderzenie  ręką w twarz zawodnika z Czerniejewa – Bartosza Kubalewskiego, został ukarany kolejny zawodnik z Swarzędza.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski, Mateusz Perek, Mateusz Kuliński, Bartosz Kubalewski, Alan Tomaszewski, Bartosz Kozioł, Piotr Cyrulewicz, Patryk Malinger (46’ Zbigniew Stuczyński), Dominik Jabkiewicz (60’ Sławomir Staniszewski), Patryk Buczkowski (86’ Szymon Kapsa), maciej Lisiecki (89’ Dominik Jalowski).

Kolejne spotkanie mistrzowskie zespół Czarnych Czerniejewo, rozegra w sobotę 8 października na własnym obiekcie sportowym podejmując o godzinie 16.00 zespół Polonii Poznań.

Wyniki 7 kolejki - 1-2 października

Kłos II Zaniemyśl          0-3    Avia Kamionki

Polonia II Środa Wielkopolska        1-2    Stella Luboń

Pogoń Książ Wielkopolski     1-1    Warta II Śrem

Phytopharm Klęka        1-2    Zawisza Dolsk

Maratończyk Brzeźno   3-2    Clescevia Kleszczewo

Lider Swarzędz    3-4    Czarni Czerniejewo

Polonia Poznań    2-2    Jurand Koziegłowy