Lider nie zwalnia tępa!

2019-09-22

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi grupie 1 zapisali na swoim koncie piłkarze drużyny Czarnych Czerniejewo.

W sobotę 21 września podopieczni grającego trenera Czarnych – Macieja Lisieckiego, przed własną publicznością i na własnym trenie podejmowali zespół 1922 Lechii  Kostrzyn. Spotkanie, które wydawało się że będzie należało z tych łatwych z drużyną zamykającą ligową tabelę wcale dla czerwono-czarnych nie było. Mecz miał zacięty bardzo przebieg o czym może świadczyć wynik bezbramkowy po pierwszych czterdziestu pięciu minutach drużyny liderującej w swojej grupie z autsajderem rozgrywek. Wprawdzie w tej części gry dwie okazje mięli gospodarze do zdobycia bramki po których to objęli by  prowadzenie lecz nic z tego nie wyszło. Najpierw w 20 minucie okazję na pokonanie bramkarza z Kostrzyna miał Maciej Lisiecki, którego strzał z 6 metra po dośrodkowaniu piłki w pole karne gości przez Macieja Matuszaka instynktownie wybronił golkiper z Kostrzyna. Z kolei w 35 minucie czerwono-czarni zdobyli gola, który jednak nie został on uznany gdyż w trakcie oddawania strzału na bramkę gości przez Huberta Hypkiego ten był na pozycji spalonej. Dopiero w drugiej połowie czerwono-czarni zapewnili sobie zwycięstwo i komplet punktów. W 65 minucie po dośrodkowaniu piłki w pole karne gości przez Jakuba Cierpiszewskiego i przedłużenie jej głową w wykonaniu Macieja Lisieckiego futbolówkę do bramki z Kostrzyna z 8 metra wpakował płaskim strzałem Mateusz Goździaszek. Jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta w całym meczu. I Czarni Czerniejewo, po dość zaciętym spotkaniu pokonali swojego rywala 1:0.

A już za tydzień Czarni Czerniejewo, ponownie na własnym boisku rozegrają kolejne spotkanie mistrzowskie. Tym razem do Czerniejewa zawita Sparta Złotów zajmując obecnie czwartą pozycję w ligowej tabeli. Do meczu dojdzie w sobotę 28 września a początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 17.00

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk, Hubert Hypki, Kuba Cierpiszewski, Adrian Franczak, Piotr Cyrulewski, Arkadiusz Juchacz (52’ Kamil Drahej), Karol Jańczak, Krzysztof Pawłowski, Mateusz Goździaszek, Maciej Matuszak (83’ Bartosz Kozioł), Maciej Lisiecki