Lider odprawiony z kwitkiem

2017-05-21

Cenne zwycięstwo zapisali na swoim koncie juniorzy starsi Mieszka Gniezno, w rozgrywkach rundy rewanżowej trwającego sezonu 2016/2017 w I lidze wojewódzkiej A1 juniora.

Młodzi mieszkowcy w niedzielne przedpołudnie 21 maja podejmowali na własnym boisku przy ulicy Strumykowej lidera swojej grupy ekipę Sokoła SZAMOCIN-FA Szamotuły. Przypomnijmy że pierwsze spotkanie pomiędzy obiema drużynami, do którego doszło jesienią 2016 roku w Szamotułach górą okazali się piłkarze Sokoła wygrywając wtedy mecz w stosunku 3:0. W rewanżu, którego faworytem byli niewątpliwie zawodnicy z Szamotuł tym razem lepszymi okazali się młodzi mieszkowcy pokonując co jest dużym sukcesem dla podopiecznych Przemysława Urbaniak lidera swojej grupy w stosunku 1:0. Jedyna bramka w całym niedzielnym meczu na wagę zwycięstwa oraz trzech oczek dla mieszkowców padła w 10 minucie. Po zespołowej akcji całej drużyny Mieszka Gniezno, bramkarza gości płaskim strzałem po ziemi z 14. metra lokując piłkę w przeciwległym rogu jego bramki pokonał Mikołaj Danielewicz. Wprawdzie w 13 minucie goście z Szamotuł zdobyli bramkę, która jednak nie została uznana gdyż padała ona z spalonego. W drugiej połowie gdyż pierwsza zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem juniorów starszych Mieszka Gniezno, więcej bramek oba zespoły nie zdobyły, chociaż bliscy tego celu byli młodzi piłkarze z grodu Lecha. I mecz, którego faworytem z tytułu zajmowanego pierwszego miejsca byli piłkarze Sokoła SZAMOCIN-FA Szamotuły zakończył się zwycięstwem Mieszka Gniezno w stosunku 1:0.

Mieszko Gniezno - Sokół SZAMOCIN-FA Szamotuły 1:0 (1:0)

Bramka dla Mieszka – Mikołaj Denielewicz

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Mikołaj Miczyński, Paweł Siwka (46; Oskar Wegnerski), Patryk Dudek, Adrian Franczak, Adrian Kiełpiński, Adrian Krupka, Dawid Połatyński, Tobiasz Garstka, jakub Hoffmann, Mikołaj Danielewicz, Tomasz Kaźmierczak (69’ Radosław Śmigowski)

Następne spotkanie mistrzowskie zespół juniora starszego Mieszka Gniezno, rozegra na wyjeździe 28 maja, w którym o godzinie 12.00 podejmowany będzie w Poznaniu przez zespół miejscowego Przemysława.